Новини / Трейдинг     27 травня 2019 09:14

Картопля з Узбекистану не принесла очікуваного прибутку українським імпортерам

Українські імпортери вперше завезли картоплю з Узбекистану, проте продається вона з великими труднощами, оскільки українська продукція має значно вищу якість і її пропозиція на ринку з кожним днем зростає, а ціна невпинно знижується.

Про це повідомляє EastFruit.

На український ринок надійшла рання картопля з Узбекистану, яка відрізняється гарною якістю. Оптові партії пропонують за ціною 15–17 грн/кг.

Як відзначають експерти, раніше Україна ніколи не ввозила узбецьку картоплю, оскільки Узбекистан сам імпортує великі обсяги цієї продукції (150–300 тис. т щороку), входячи у двадцятку найбільших світових імпортерів картоплі.

Читайте: Коноплі: перезавантаження. Фермерам радять саджати перспективну традиційну культуру

Цьогорічні поставки картоплі з Узбекистану аналітики пояснюють тим, що налагодивши в цьому сезоні імпорт узбецької цибулі, трейдери паралельно шукали можливості поставок інших товарів. Тож  рання картопля, яку в Узбекистані почали збирати ще в березні і на яку там у цей час ціни були порівняно низькими, стала продовженням співпраці з узбецькими виробниками у квітні–травні.

Проте, за словами аналітиків, «останні експортні відвантаження узбецької картоплі не принесли великого прибутку українським імпортерам». Пояснюючи це, експерти висувають дві причини:

  • зростання в Україні пропозиції вітчизняної ранньої картоплі, яка за якістю краща, ніж узбецька, оскільки поставляється на ринок відразу з поля;
  • різке (практично щоденне) зниження ціни на картоплю в Україні, пов’язане з інтенсивним розпродажем з овочесховищ продукції минулорічного врожаю.

Landlord раніше повідомляв про те, що рання картопля в Україні в цьому сезоні дешевша, ніж торік.

Читайте також