Новини    17 вересня 2023 13:54

Реформа рибної галузі передбачає оновлення рибогосподарської науки – Головня

Нині триває робота над залученням міжнародної технічної та донорської допомоги для рибогосподарської галузі

У Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбувся круглий стіл щодо сучасного стану та перспектив розвитку наукових досліджень у рибогосподарських водних об’єктах України. Участь  у ньому взяв заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, представники Мінагрополітики, Держрибагентства, науковці рибної галузі та громадськість.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Заступник міністра наголосив, що реформа рибної галузі включає також і оновлення рибогосподарської науки. І вже найближчим часом буде створено нову державну наукову установу.

Впровадження кращих європейських наукових розробок у рибну науку та практику неодмінно призведе до позитивних змін, як у рибальстві, так і рибництві України. Адже розвиток галузі має опиратись на сучасну науку, — зазначив Головня.

Нині триває робота над залученням міжнародної технічної та донорської допомоги для рибогосподарської галузі.

Під час круглого столу було окреслено пріоритетні напрями наукових рибогосподарських досліджень. Акцентовано на наукових засадах сталого використання водних біоресурсів в Азово-Чорноморському басейні та Світовому океані. Представлено головні компоненти морських досліджень попередніх років, рибогосподарських експедицій в Азовському та Чорному морях.  Та запропоновано системні підходи, що сприятимуть відновленню та укріпленню української рибогосподарської науки.

Під час зустрічі окремо зупинилися також на питанні наукових досліджень у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах та їх застосуванні у рибництві та рибальстві.

Наука у рибній галузі може існувати тільки тоді, коли  всі стейкхолдери об’єднають зусилля. Спільно буде складено план дій, будуть використовуватись можливості та потенціал кожної наукової установи із залученням молодих спеціалістів, — пояснив т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.

Нагадаємо, популярність риби у світі продовжує зростати, а споживання перевищує будь-які попередні показники. Нині глобальне споживання риби становить понад 20 кілограмів на особу щороку.

Забудьте про гачок, волосінь і грузило. Ізраїльська харчова технологічна компанія вперше в історії надрукувала готове до приготування філе риби на 3D-принтері, використовуючи клітини тварин, культивовані та вирощені в лабораторії.

Науковці можуть навіть не заходити у воду, аби зʼясувати кількість прибережної риби завдяки штучному інтелекту.

У 2022 році майже 4 тис. суб’єктів господарювання здійснювали діяльність в умовах аквакультури. Загалом вони виростили понад 14,6 тис. т водних біоресурсів.

На початок вересня промислові рибалки виловили у водоймах України 3,6 тис. тонн водних біоресурсів, повідомили у Держрибагентстві.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...