Новини    26 жовтня 2023 20:54

На Рівненщині равликову ферму продають за 5,5 млн грн

Аукціон заплановано на 24 листопада

Майже готове підприємство для вирощування равликів і переробки продукції у новому стані повторно виставили на е-торги. До об’єкту входить: 13 тис. кв. м приватизованої землі, італійське обладнання, виробничі та підсобні приміщення, про це Mind стало відомо з даних на сайті “Prozorro.Продажі”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Аукціон заплановано на 24 листопада.

До складу активу входять: огороджена територія 8000 кв. м, яку можна розширити за рахунок власної вільної сусідньої ділянки площею 5000 кв. м. Земельні ділянки перебувають у приватній власності.

До складу нерухомості входить:

 • виробничі та підсобні приміщення площею 240 кв. м;
 • холодильники для зберігання продукції різних видів (108 куб. м, 40 куб. м);
 • будинок для персоналу площею 52,7 кв. м, забезпечений усім необхідним для позмінної роботи персоналу (душ, туалет, кімнати для приготування і споживання їжі та відпочинку);
 • теплиця 240 кв. м. (бетонний фундамент, забезпечена поливом);
 • котел, розрахований для обігріву до 500 кв. м;
 • септики – скважина – 70 м.

Оснащення:

 • Італійське професійне обладнання для виробництва муцину равликів. Єдине обладнання, схвалене Міжнародним інститутом геліцекультури (Італія). Можливий продаж обладнання окремо від комплексу.
 • На виробництві впроваджена система управління безпечності продукції згідно з міжнародними й українськими стандартами ISO 22000:2018, HACCP, ДСТУ ISO 22000:2019. Тобто комплекс адаптованій і для виробничих процесів харчової промисловості.

Також є:

 • система зворотнього осмосу очищення води;
 • централізоване електропостачання;
 • система автоматичного поливу;
 • система відеонагляду;
 • Wi-Fi.

Нагадаємо, харків’яни Юлія та Микола Герасименки заснували равликову ферму у дворі свого приватного будинку. Пів року тому російська ракета знищила їхню автомайстерню, і сім’я залишилася без засобів до існування, тоді й вирішили зайнятись власною справою. Повернувшись до Харкова після евакуації купили перше поголів’я молюсків.

Зауважимо, культура споживання равликів в Україні невпинно розвивається. Вже сьогодні маємо низку підприємств, котрі готові пропонувати незвичний делікатес.

Завдяки зусиллям Держпродспоживслужби та українських дипломатів у межах роботи щодо підтримки українських компаній та усунення технічних перешкод у жовтні відкрито новий ринок для українського експорту равликів, призначених для споживання людиною.

В Україні сотні ферм заробляють на вирощуванні равликів.

Водночас через невелику прибутковість 500 равликових ферм закрились за 1,5 року в Україні.

Як повідомляв Landlord, перший прямий експорт равликів до ЄС здійснила компанія з Полтавщини.

Landlord раніше повідомляв, що фермери Тернопільщини виготовляють равликову ікру.

В селі Верба Дубенського району розводять та реалізують понад 20 тонн равликів за сезон. Під час війни ферма VerbaraVLyk2020 збільшила обсяг виробленої продукції на 40%.

Равликові ферми стають все популярнішим видом бізнесу в багатьох країнах. Равлики є цікавим та неординарним продуктом харчування, що дозволяє бізнесу отримувати високий прибуток.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...