Новини    11 травня 2023 18:43

На польському ринку дефіцит українського соєвого шроту: ціни зросли

Ціни на соєвий шрот у Польщі підскочили на 30-50  $/т на споті, оскільки на заводах виник дефіцит

Заборони на імпорт української агропродукції призвели до дефіциту та ажіотажного попиту на соєвий шрот у Польщі. Наразі Польща дозволила поставки соєвого шроту, але українські постачальники вже відправили шрот до інших країн. Як наслідок, ціни на сою в Україні зросли за минулий тиждень, повідомляє пресслужба ВАР.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ціни на соєвий шрот у Польщі підскочили на 30-50  $/т на споті, оскільки на заводах виник дефіцит. Польські компанії розраховували на українську продукцію, але шрот не доїхав через неочікуване введення заборон низкою країн ЄС, зокрема Польщею. Українські постачальники, не розуміючи ситуацію, швидко перезаключили контракти і спрямували вантажівки зі шротом на Угорщину та інші європейські країни ЄС, які не ввели заборони на поставки. Дефіцит викликав підвищення цін на сою в Україні з боку переробників, – розповіли в аналітичному департаменті “ПУСК”.

Так, якщо на початку минулого тижня індикативні ціни на українську сою на умовах СРТ-завод знаходилися у діапазоні 16000-16700 грн/т, то вже на 9 травня вони зросли до 17200 грн/т. Позначки можуть сягнути рівня 17700 грн/т, але на початок червня стабілізуються до 17000-17500 грн/т.

Нагадаємо, від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура.

У 2022 році в Україні під сою, яка є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну, було засіяно понад 1,5 млн га та зібрано 3,7 млн тонн врожаю. Це на 7% більше, ніж торік, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

На території Калуської громади триває посівна кампанія. Більш ніж половину площі (майже 60%) засіяли ярою пшеницею.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...