Новини / Аналітика     09 травня 2023 18:20

На Івано-Франківщині втричі збільшать посіви сої та кукурудзи

Аграрії активно проводять підготовку земель, очікують на прогрівання ґрунту та здійснення посівних робіт у травні

На території Калуської громади триває посівна кампанія. Більш ніж половину площі (майже 60%) засіяли ярою пшеницею, зазначив очільник Калуської громади Андрій Найда, передає ПІК.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Через сприятливі погодні умови практично за останній тиждень активно проводиться робота в усіх категоріях господарств щодо посадки картоплі та посіву овочевих культур. Вже посаджено 53,3 га картоплі та близько 50 га овочевих культур (16 га цибулі, 15,4 га моркви, 19,2 га буряків).

Читайте також: Українці закупили вдвічі більше товарів для посівної проти минулого року

Цьогоріч місцеві аграрії планують збільшити посівні площі майже втричі порівняно з попереднім роком під сою (понад 600 га) та кукурудзу (540 га).

Аграрії активно проводять підготовку земель, очікують на прогрівання ґрунту та здійснення посівних робіт у травні, — акцентував Найда.

Нагадаємо, у Кілійській громаді Ізмаїльського району Одещини стартувала сівба рису. Перша вода пішла для затоплення рисових чеків СВК “Маяк” на площі 402 га.

Посівна в Україні минулого тижня дещо пожвавилася після дощів, холодів та паводку. Аграрії працюють в усіх регіонах України.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.

На Вінниччині підприємства переглянули технологічні процеси вирощування культур щодо оптимізації та раціонального використання матеріально-технічних ресурсів. Нині очікується, що структура посівних площ у 2023 році зазнає певної трансформації.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також