Новини / Аналітика     21 травня 2023 14:44

На Одещині аграрії прогнозують вдвічі більший врожай рису проти минулого року

Наразі рисові господарства "посилювали" поля іншими видами добрив, зважаючи на підвищену вологість ґрунту, а взимку для цього застосовують переважно селітру

Кілійський рис – один з харчових брендів аграрної Одещини. Майже 30% від загального обсягу виробництва цієї культури в Україні вирощує саме Одеська область, повідомляє SEEDS. Цієї весни, як і в 2022 році, рисом засівають трохи більш як дві тисячі гектарів полів. Хоча в довоєнні роки цей показник був вдвічі більшим – під вирощування «білого золота» відводилося близько 4,5 тис. гектарів полів, розповів голова Кілійської громади В’ячеслав Чернявський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Якби фермери знали заздалегідь, що весною випаде така кількість опадів, то вони взимку внесли більше добрив. Оскільки позаминулого року рисоводи це зробили, а потім через посуху “спалило” листя рослин, – зазначив експерт.

Наразі рисові господарства “посилювали” поля іншими видами добрив, зважаючи на підвищену вологість ґрунту, а взимку для цього застосовують переважно селітру. Попри те, що є певні негаразди в посівній кампанії та вирощуванні, рисоводи цього року очікують вдвічі більший врожай, ніж минулої осені.

Показники врожайності цього року будуть значно кращими. Якщо минулоріч на Кілійщині фермери збирали в середньому по одній-дві тонни рису з одного гектара, то восени прогнозується чотири – п’ять тонн “білого золота” з одного гектара, – висловив сподівання очільник громади.

У Кілійському міжрайонному управлінні водного господарства, своєю чергою, поінформували, що цьогоріч будуть задіяні під вирощування всього 20% рисових систем від наявних (заплановано 2052 га).

Нагадаємо, у Кілійській громаді Ізмаїльського району Одещини стартувала сівба рису. Перша вода пішла для затоплення рисових чеків СВК “Маяк” на площі 402 га.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.

У холдингу A.G.R. Group відмовились від кукурудзи. Цьогоріч поля вже засіяли нішевими культурами — білою та чорною гірчицею, коріандром та горохом, повідомляє пресслужба компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також