Новини    26 березня 2023 16:09

MOL планує комерціалізувати перетворення теплової енергії океану до 2026 року

OTEC використовує різницю температур між теплою водою в поверхневому шарі та холодною водою в морських глибинах для виробництва електроенергії

Японська судноплавна компанія Mitsui OSK Lines (MOL) оголосила, що працює над демонстраційним проектом з перетворення теплової енергії океану (OTEC) з використанням глибоководної води на острові Куме. Проєкт реалізується спільно з Xenesys, Inc. та університетом Saga, і що він був обраний Міністерством навколишнього середовища Японії, повідомляє offshore-energy.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З квітня 2022 року MOL разом з Університетом Сага та містом Кумедзіма бере участь в експлуатації єдиної демонстраційної випробувальної установки з перетворення теплової енергії океану, яка підтримується та управляється Xenesys, і накопичує ноу-хау роботи OTEC.

Мета полягає в тому, щоб досягти першої у світі комерціалізації OTEC в масштабі 1 МВт приблизно до 2026 року.

Демонстраційний проект включає виробництво великих титанових теплообмінників паралельного типу, еквівалентних 200 кВт генерації електроенергії, і перевірку їх продуктивності з 2022 по 2024 фінансовий рік з метою створення широкомасштабної технології рекуперації тепла з морської води для комерціалізації.

OTEC використовує різницю температур між теплою водою в поверхневому шарі та холодною водою в морських глибинах для виробництва електроенергії. Океанська вода накачується з глибини 600 м або більше, а енергія витягується з різниці температур між глибинною та поверхневою океанською водою. Оскільки OTEC не піддається сильному впливу погодних умов, він здатний стабільно виробляти електроенергію 24 години на добу, забезпечуючи стабільну та передбачувану вихідну потужність.

Ще одна перевага OTEC, яка привертає увагу, полягає в тому, що навіть після того, як глибоководна океанська вода використовується для виробництва електроенергії, якість води залишається незмінною, а температура залишається достатньо низькою, щоб використовувати її для вторинних цілей, таких як рибальство, сільське господарство та кондиціонування повітря.

Нагадаємо, найбільша судноплавна компанія Японії Mitsui O.S.K. Lines (MOL) завершила експериментальний рейс, під час якого як бункерне паливо використовувався біометанол.

Mitsui O.S.K. Lines (MOL) анонсувала початок пробного використання сервісу Starlink компанії SpaceX.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI). Екологічні двопаливні контейнеровози матимуть номінальну місткість у 17 000 TEU та замінять наявні потужності у флоті Maersk, повідомляє usm.

Найбільший контейнерний порт Німеччини та один з найбільших європейських портів Гамбург знайшов новий спосіб подолання заторів, скорочення часу очікування і зниження викидів, що виникають під час перевантаження контейнерів у величезному портовому комплексі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...