МІнагрополітики та ФАО визначили отримувачів рукавів для зберігання зерна

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) опублікували результат розгляду заявок на отримання гуманітарної допомоги у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів). В рамках першого етапу програми допомоги аграріям визначено 1497 отримувачів рукавів місткістю 200 тонн кожен.
Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики України.
Отримувачі, які подавали заявки через Державний аграрний реєстр, можуть перевірити списки на сайті цифрової платформи, а також дізнатися адресу складу для отримання допомоги, кількість рукавів та ознайомитися, як саме відбувається процедура видачі.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Для отримання рукавів необхідно мати такі документи:
- документ, що посвідчує особу (паспорт);
- наказ про призначення на посаду та довіреність на отримання безкоштовної допомоги;
- роздрукований у двох копіях та заповнений з боку отримувача акт прийому-передачі рукавів на ім’я довіреної особи та згоду на обробку даних
Нагадуємо, заявки на отримання рукавів приймалися до 30 жовтня 2022 року. Допомога є безкоштовною.
Основні вимоги до учасників програми:
- площа землі в офіційній обробці (у власності чи оренді) від 100 до 10 000 га;
- використання отриманих рукавів виключно для зберігання власно вирощеної продукції;
- розташування оброблювальних земель на підконтрольних уряду територіях України;
- самостійний вивіз рукавів зі складів у своїй області, або у сусідній області (з Дніпропетровської – для сільгоспвиробників з Донецької, Луганської чи Запорізької області, забирати з Миколаївської – для сільгоспвиробників з Херсонської області).
Переглянути перелік отримувачів рукавів зерна можна за посиланням.
Проєкт реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США. За очікуваннями, ця допомога забезпечить 30% від загальнонаціональної потреби. Про проєкт було оголошено 28 вересня. Тоді у Міністерстві анонсували про старт реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн.
Вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.
Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.
Читайте також: Аграрії Чернігівщини першими отримали зернові рукави від ФАО та Мінагрополітики.
Валерія Пепеля