Новини    28 жовтня 2022 10:14

Аграрії Чернігівщини першими отримали зернові рукави від ФАО та Мінагрополітики


Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН розпочали реалізацію програми з надання фермерам рукавів для зберігання зерна. Першими такі рукави отримали аграрії Чернігівської області, де через російське вторгнення зерносховища були значно зруйновані.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Так 27 жовтня чернігівські аграрії отримали 262 мішки. До кінця тижня надійде ще 1000 мішків. Також аграріїв забезпечать комплектами техніки для завантаження збіжжя.

“Понад 5 млн тонн потужностей для зберігання зерна було знищено. Ми провели велику роботу з нашими партнерами та донорами, плануємо отримати приблизно 35 тисяч рукавів для зберігання зерна, що покриє потребу приблизно на 7 млн тонн зберігання. Крім того, будуть діяти і програми від інших донорів, завдяки яким ми закриємо ще частину зберігання. Важливо, що велика кількість цих рукавів і техніки є українського виробництва, що своєю чергою підтримує вітчизняну економіку в цей складний час”, – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Подача заявок та розподілення рукавів відбувається через Державний аграрний реєстр  – цифрову платформу, завдяки якій процес є максимально зручним, прозорим та швидким.

“Для Міністерства важливо не просто допомогти аграріям, а й зробити цю допомогу максимально зручною, простою, прозорою та якомога менше забюрократизованою. Для цього Міністерство запустило Державний аграрний реєстр. Насправді це не наше ноу-хау, це європейський досвід і ми йдемо разом з європейською родиною. Ми сьогодні бачимо перший результат, коли цифровий світ перетворюється на реальний, і люди отримують реальну допомогу”, – сказав заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України та Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) продовжила другий етап конкурсу для аграріїв: до 30 жовтня цього року включно подовжено термін подачі заявок на отримання рукавів для зберігання зерна.

Проєкт реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США. За очікуваннями, ця допомога забезпечить 30% від загальнонаціональної потреби. Про проєкт було оголошено 28 вересня. Тоді у Міністерстві анонсували про старт реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн.

Вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...