Новини    11 жовтня 2017 11:37

Майбутнє сільське господарство потребуватиме менше людей


Обличчя сільського господарства через десяток років кардинально зміниться. Техніка працюватиме без операторів, у рослинництві й тваринництві буде залучено менше людей. Таку думку на Київському міжнародному економічному форумі висловив Алекс Ліссітса, президент ІМК.

Приміром, у Голландії вже немає такої професії як оператор машинного доїння. Всім керують роботи.

«В майбутньому в агросекторі істотно збільшиться кількість ІТ-персоналу. Процеси стануть більш системні і управляти стане складніше, – вважає Ліссітса. – Челендж на найближчі 10 років – що робити з величезними потоками інформації, і як на її основі приймати ефективні рішення».

Разом з тим, планувати свою діяльність на 10-15 років агрокомпаніям складно. Невирішеним залишається питання ринку землі, за останні 5 років стільки ж разів змінилась система оподаткування.

«Щоб будувати довгострокові плани, потрібно власникам надати можливість продавати, а компаніям купувати землю, – міркує Юрій Косюк, засновник «Миронівського хлібопродукту». – Коли земля стане власністю, вона перейде до того, хто на ній працюватиме. Він зможе будувати плани і на 20, і на 30 років».

Нині у багатьох агрохолдингів не стоїть на першому плані розширення земельного банку. В пріоритеті – інвестицій в інновації.

Ще немає новин у цій стрічці ...