Uber Eats також співпрацює з робототехнічними компаніями Motional, Nuro та Serve Robotics, щоб пілотувати автономні доставки в інших містах США.
Зауважимо, швейцарський стартап Caterra створює робота-прополювача Dragonfly, який автономно їздить по овочевих полях і використовує лазери для боротьби з бур’янами. Це дозволить овочівникам у майбутньому скоротити високі витрати на ручне прополювання.
На полях з органічною морквою бригади з прополювання витрачають від 80 до 350 годин на гектар, залежно від ступеня зараження бур’янами. Це не тільки дорого, але й зв’язує багато персоналу одночасно.
Інженер-механік Аурел Нефф та інженер-електрик Патрік Бартон хочуть замінити дорогу ручну прополку своїм роботом. Dragonfly важить менш як 100 кілограмів і рухається завдяки електромоторам на чотирьох товстих велосипедних колесах. орієнтується з GPS. Має камери для ідентифікації бур’янів і лазером, який спалює небажані рослини. Поки що апарат працює повільно, але команда інженерів постійно вдосконалює алгоритми, щоб досягти прополювання одного-двох гектарів на добу, у тому числі й вночі. Водночас лазер може пошкодити лише 1-2% моркви.
Тоді як штучний інтелект, керуючи роботами, створює інноваційний підхід до збирання полуниці в Чехії. Робот Fravebot, встановлений на фермі «Раєчек» у Брно, використовується для моніторингу, збору та обслуговування полуниці, забезпечуючи стійкий і екологічно чистий підхід до сільського господарства.
Система Digital Twin від NVIDIA грає ключову роль на фермі, допомагаючи розробляти та впроваджувати ШІ, який функціонує як мозок робота. З використанням цифрового двійника рослин у NVIDIA Omniverse, роботи можуть виявляти хвороби та шкідників у реальному часі. Інтерфейс між реальним і цифровим світом реалізується через відкриту цифрову бізнес-платформу Siemens Xcelerator.
Нагадаємо, компанія Nestlé тестує роботи-кіоски для приготування гарячої піци DiGiorno з тонким тістом у гуртожитках коледжів та аеропортах. Харчовий гігант реалізує проєкт спільно з великою швейцарською компанією CPG, яка розробила автоматизованого робота.
В Австралії планують розпочати селекцію сортів суниці садової, призначених для збору роботами. Очікується, що роботи з селекції триватимуть 4 роки й потребуватимуть фінансування щонайменше $11,5 млн.
Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.
Чарівний маленький італійський фермерський робот має потужний радіоактивний удар — ICARO X4 компанії Maschio Gaspardo, допомагає знаменитим виноградникам країни боротися зі шкідливими грибками та пліснявою, опромінюючи його ультрафіолетовим випромінюванням, інформує Elektrek.
Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.
Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.
Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.
Анна Лиса