Новини    26 вересня 2023 17:34

Литва закликала ЄС провести інтервенційні закупівлі українського зерна

У Литві пояснили, що "це перевірена практика, яка працює досить добре"

Євросоюз може централізовано закупати українське зерно з подальшим його тимчасовим зберіганням. Це могло б стати виходом із кризової ситуації, коли кілька країн Східної Європи виступають проти зазначених постачань, зазначив голова Асоціації зернової промисловості Литви Аушріс Маціяускас в інтерв’ю газеті Respublika.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Закликаємо ЄС розпочати інтервенційні закупівлі зерна в самій Україні. Це перевірена практика, яка працює досить добре. Це було дуже популярно років 20 тому назад, коли ціни на зерно опустилися нижче за встановлену мінімальну межу,— наголосив він.

При реалізації такого сценарію ринок країн Східної Європи уникне непотрібних загроз.

Зерно може спокійно дочекатися закінчення війни на складах і після її закінчення відправиться на традиційні ринки,— пояснив Маціяускас.

Окрім цього, Аушріс Маціяускас додав, що, за його підрахунками, для реалізації цього плану потрібно близько 1,5 млрд євро і це не такі великі гроші для ЄС.

Нагадаємо, у Бухаресті під час двосторонньої зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що наразі українське зерно вже експортується через хорватські порти.

Хорватія запропонувала Україні залізничну мережу та порти Адріатичного моря для транспортування зерна альтернативним маршрутом після припинення росією зернової угоди.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Зустріч Координаційної платформи щодо експорту українського зерна у складі України, п’яти сусідніх країн та інших країн-членів ЄС, зацікавлених у вирішенні “зернової” проблеми, відбудеться наступного четверга, аби ухвалити запропонований Україною план дій, заявила речниця Європейської комісії Міріам Гарсія Феррер

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...