Новини    14 вересня 2023 14:31

Кубраков: Після виходу з зернової угоди, рф зруйнувала 105 об’єктів портової інфраструктури України

Зокрема в ніч на 13 вересня на Рені та Ізмаїл було пошкоджено адміністративні будівлі, склади для зернових вантажів, місткості для зберігання олії та автотранспорт

З 18 липня внаслідок російських атак було пошкоджено та частково знищено 105 об’єктів портової інфраструктури, повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Внаслідок ударів по портам Дунайського кластеру та блокування морських портів скорочено експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи на майже 3 мільйони тонн на місяць, — зазначив міністр.

Зокрема в ніч на 13 вересня на Рені та Ізмаїл було пошкоджено адміністративні будівлі, склади для зернових вантажів, місткості для зберігання олії та автотранспорт. Семеро водіїв були доставлені в лікарню у важкому стані.

Порти Дунайського кластеру нині єдиний водний шлях для українського агроекспорту. Якщо не захистити його потужними системами протиповітряної оборони, то наслідки будуть більшими. Перш за все, для тих країн, які залежать від української агропродукції, — пояснив Кубраков.

Нагадаємо, за два місяці масованих атак по елеваторах і портах України, росіяни на третину зменшили її спроможність експортувати аграрну продукцію.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...