Новини    07 лютого 2023 14:26

Кредитори розпочали процедуру банкрутства терміналу Olimpex Coupe


Кредитори Argentem Creek Partners (ACP) та Innovatus Capital Partners (Innovatus) ініціювали справу про банкрутство Olimpex Coupe International, дочірньої компанії GNT Group, яка управляє зерновим терміналом в Одесі.

Про це повідомила пресслужба ACP.

Зазначається, що рішення про звернення до суду із позовом про банкрутство наразі є єдиним способом для кредиторів зберегти активи від розмивання та непрозорих дій ексвласників Сергія Грози та Володимира Науменка, які без відома кредиторів утилізували майно у заставі — майже 400 тис. тонн зерна та насіння соняшнику, вартістю приблизно $130 млн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Керуючий директор Innovatus Ана Фірмато зазначила, що компанія визнає стратегічну важливість виходу зерна з Одеського порту та залишає в силі свої зобов’язання інвестувати в Україну та підтримувати її економіку.

“‎Процедура банкрутства саме цієї організації є необхідним юридичним кроком для реструктуризації групи заради її прибутковості, прозорості, дотримання податкового законодавства та належного корпоративного управління”, — зазначила вона.

Регіональний топменеджер ACP Джон Паттон додав, що буде призначений арбітражний керуючий, якому буде доручено забезпечити відсутність збоїв у роботі термінала.

“Ця комплексна реорганізація є найкращим способом захисту робочих місць та операційної роботи терміналу, адже він відіграє важливу роль у Чорноморській зерновій ініціативі. Успіх зернового коридору має вирішальне значення для народу України та міжнародної продовольчої безпеки‎”, — резюмував Джон Паттон.

Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року на потужностях зернового термінала “Олімпекс Купе Інтернешнл” в Одесі зберігалось зерно, яке було у заставі в Innovatus. В компанії вважають, що зерно нібито було розграбоване й продане. Загальну суму зерна та інших запасів Innovatus оцінюють в $25 млн.

Високий суд Англії 14 січня 2023 року видав наказ про арешт активів Сергія Грози та Володимира Науменка, власників компаній GNT Group і Olimpex Coupe International, яким належить зерновий термінал в Одесі, задовольнивши тим самим позов від кредиторів GNT Group – американських інвестиційних компаній Innovatus Capital Partners (Innovatus) і Argentem Creek Partners (ACP).

Розслідування, ініційоване кредиторами, довело, що GNT Group ліквідувала все зерно, передане в заставу Innovatus, без погодження із кредиторами.

Раніше співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з СБУ провели 30 обшуків у адмінприміщеннях Державної митної служби України, Одеської митниці та митних постах “Чорноморськ-порт”, “Південний порт”, “Одеса-порт” ДМС та за місцем проживання службових осіб Держмитслужби. Обшуки проводилися у межах розслідування масштабної схеми з ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах при експорті зерна. Детективи БЕБ встановили причетність до схемного експорту понад 370 приватних суб’єктів господарювання та працівників Держмитслужби.

Читайте також: GNT Group зробило заяву щодо арешту активів та роботи Одеського терміналу

Встановлено, що підприємці скуповували зернові у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів. Щоб “заплутати” торговельні ланцюги і уникнути сплати обов’язкових платежів до бюджету, комерсанти передавали продукцію з однієї “фірми-прокладки” до іншої. І тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон.. Зокрема підприємці, у період серпня-вересня 2022 року, вивезли понад 1 млн тонн зернових сумнівного походження через потужності зернових терміналів в Чорноморському, Південному та Одеському портах.

Загальні орієнтовні збитки за 2022 рік, за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків, аналітики БЕБ оцінюють в 5,2 млрд грн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...