Новини    20 січня 2023 13:10

GNT Group зробило заяву щодо арешту активів та роботи Одеського терміналу


Попри спроби кредиторів – американського хедж-фонду Argentem Creek Partners (ACP) – захопити бізнес GNT Group, операційна діяльність термінала компанії знаходиться під контролем компанії, всі контракти з відвантаження зерна на експорт виконуються.

Про це GNT Group заявила у своєму офіційному пресрелізі.

Водночас у компанії попередили, що дії  Argentem Creek Partners, які направлені на блокування операційної роботи українського зернового термінала, можуть призвести до перебоїв із відвантаженням збіжжя в рамках роботи критично важливого для України та світу “зернового коридору”.

Як зазначається у заяві, у 2019 році G.N. Terminal Enterprises LTD (Дубай, ОАЕ) взяла два кредити: $75 млн у ACP та $20 млн у Innovatus. Через пандемію Covid-19 у 2020-2021 роках та повномасштабну війну з Росією у 2022 році у GNT Group виникли труднощі з погашенням тіла кредиту.

До грудня 2022 року з кредиторами велися письмові переговори щодо реструктуризації та продовження термінів виплат. З початком роботи “зернового коридору” у GNT Group з’явились гарантовані перспективи погасити борг як шляхом поточної комерційної діяльності, так і шляхом отримання коштів на рефінансування боргу та інвестиції у розвиток бізнесу від великих міжнародних фондів. Про що кредитори були проінформовані. Також їм пропонувався варіант спільного прозорого продажу частини компанії для повернення боргу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Тому для GNT Group виявилися несподіваними недружні кроки Argentem Creek Partners на примусове стягнення заборгованості, у тому числі через судові позови та блокування роботи українських компаній.

Зокрема, 16 січня 2023 року Argentem Creek Partners повідомив про те, що Високий суд Англії суд Англії 14 січня 2023 року видав наказ про арешт активів Сергія Грози та Володимира Науменка, власників компаній GNT Group і Olimpex Coupe International, яким належить зерновий термінал в Одесі, задовольнивши тим самим позов від кредиторів GNT Group – американських інвестиційних компаній Innovatus Capital Partners (“Innovatus”) і Argentem Creek Partners (“ACP”). Перед цим ACP ініціював в Україні зміну керівників компаній, які відвантажують зерно на експорт в Одеському морському торговельному порту.

Разом з тим, GNT Group заперечує усі звинувачення на свою адресу та готова виконати свої зобов’язання перед кредиторами у будь-який цивілізований спосіб.

“Даний конфлікт штучно спровокований з боку компаній Argentem Creek Partners та Innovatus Capital Partners з метою швидкого захоплення стивідорного бізнесу в Україні якраз з огляду на дію “зернового коридору”. Їх нинішні кроки були не обов’язковими для вирішення питання щодо повернення боргу”, – зазначається в пресрелізі.

Читайте також: БЕБ наклало арешт на активи одного з найбільших логістичних центрів України

GNT Group вважає, що кредитори таким чином намагаються знецінити бізнес з наступним непрозорим перепродажем активів компанії зацікавленій третій стороні. В компанії припускають, що можливо саме високі показники комерційної діяльності спровокували Argentem Creek Partners на недружні дії. За шість місяців дії “зернового коридору” GNT Group через свої термінали відвантажила близько 1,5 млн т агропродукції, що складає 8,5% від загального об’єму в 17,5 млн т.

Наразі для недопущення блокування роботи зернового термінала компанія оскаржує наявні на сьогодні незаконні рішення реєстраторів, українських та іноземних судів, які ініційовані ACP, в судах.

Нагадаємо, Високий суд Англії 14 січня 2023 року видав наказ про арешт активів Сергія Грози та Володимира Науменка, власників компаній GNT Group і Olimpex Coupe International, яким належить зерновий термінал в Одесі, задовольнивши тим самим позов від кредиторів GNT Group – американських інвестиційних компаній Innovatus Capital Partners (Innovatus) і Argentem Creek Partners (ACP).

Розслідування, ініційоване кредиторами, довело, що GNT Group ліквідувала все зерно, передане в заставу Innovatus, без погодження із кредиторами.

Раніше співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з СБУ провели 30 обшуків у адмінприміщеннях Державної митної служби України, Одеської митниці та митних постах “Чорноморськ-порт”, “Південний порт”, “Одеса-порт” ДМС та за місцем проживання службових осіб Держмитслужби. Обшуки проводилися у межах розслідування масштабної схеми з ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах при експорті зерна. Детективи БЕБ встановили причетність до схемного експорту понад 370 приватних суб’єктів господарювання та працівників Держмитслужби.

Встановлено, що підприємці скуповували зернові у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів. Щоб “заплутати” торговельні ланцюги і уникнути сплати обов’язкових платежів до бюджету, комерсанти передавали продукцію з однієї “фірми-прокладки” до іншої. І тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон.. Зокрема підприємці, у період серпня-вересня 2022 року, вивезли понад 1 млн тонн зернових сумнівного походження через потужності зернових терміналів в Чорноморському, Південному та Одеському портах.

Загальні орієнтовні збитки за 2022 рік, за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків, аналітики БЕБ оцінюють в 5,2 млрд грн.

Своєю чергою виконувач обов’язків голови Державної митної служби України В’ячеслав Демченко назвав “недержавницьким піаром на пустому місці” заяви Служби безпеки України про викриття схеми із розкрадання коштів на експорті українського зерна.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...