Новини / Кооперативи     29 березня 2022 21:09

Кернел втратив майже 15% землі через російське вторгнення

Незважаючи на фінансову підтримку держави фермерам не вистачатиме насіння та добрив

Через війну кількість землі, придатної для весняної посівної, скоротилася на 39% до 4,7 млн гектар. Про це повідомляє пресслужба компанії Kernel.

“Незважаючи на фінансову підтримку держави фермерам не вистачатиме насіння та добрив, а це означає, що урожайність з гектара знизиться і світові ціни на продукти харчування зростуть”, – йдеться в повідомленні.

Війна істотно змінила бізнес-процеси в Kernel. З 11 областей, де розташовується земельний банк агрохолдингу, чотири області повністю або частково тимчасово окуповані російськими військовими (Харківська, Миколаївська, Чернігівська та Сумська). Всі важливі активи компанія застрахувала від ризику війни, але лише на 28% від їхньої балансової вартості.

Компанія заспокоює інвесторів, що жоден із важливих інфраструктурних об’єктів сильно не постраждав. Було знищено активи на $0,6 млн (які саме у звітності не уточнюється). На тимчасово непідконтрольних територіях знаходяться два із семи олійноекстракційних заводів приколотнянський та вовчанський (Харківська область) та елеватори на $49 млн. Ці активи не сильно постраждали і їх можна буде використати в майбутньому.

Довідка. Минулого року Україна забезпечувала 14% світового ринку кукурудзи, соняшникової олії та інших продуктів харчування.

Раніше Landlord повідомляв, що сільгоспземлі перевірять на наявність мін та ворожої техніки.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Кооперативи        12 квітня 2022 14:50

Агрохолдинг Harvest Holding почав посівну

Кооперативи        11 квітня 2022 19:31

Астарта “переїжджає” на Кіпр