Новини / Технології     09 січня 2023 17:47

Компанія John Deere презентувала нову сенсорну технологію з внесення добрив

Під час посіву датчики реєструють, коли кожне насіння потрапляє в землю, і роботизована техніка розпилює точну кількість необхідного добрива

Компанія John Deere представила нову сенсорну та роботизовану технологію, яка підключається до “хмари”, щоб обмежити використання фермерами початкових добрив і пов’язаних із цим викидів парникових газів (ПГ), передає sdxcentral.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Нова система внесення добрив сільськогосподарського гіганта дозволяє фермерам вносити стартові добрива точно в масштабі зі швидкістю до 10 миль на годину і лише там, де посіяне насіння. Під час посіву датчики реєструють, коли кожне насіння потрапляє в землю, і роботизована техніка розпилює точну кількість необхідного добрива – приблизно дві десятих мілілітра – безпосередньо на насіння під час його посадки. Це призводить до зменшення використання початкових добрив на 60%.

Традиційні методи внесення добрив призводять до того, що на поля розпилюється надлишок продукту, який потім стікає у водні шляхи або розщеплюється ґрунтовими мікробами з вивільненням сильнодіючого оксиду азоту.

“Це справжня мета нашої технології: допомогти фермерам вирощувати більше з меншими витратами завдяки точним і керованим даними рішенням, забезпечуючи догляд за землею в наступному році та наступному поколінні”, — наголосила віце-президентка John Deere з виробництва Діанна Ковар.

Нагадаємо, швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень. Надалі робота навчатимуть доглядати за тепличними рослинами.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Томати вигідно вирощувати між сонячними панелями: рослини отримують менше теплового стресу, а панелі краще охолоджуються завдяки транспірації рослин.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також