Новини / Фінанси     21 січня 2019 09:58

Кабмін збереже програми з підтримки села

В.о. керівника Мінагрополітики Максим Мартинюк заявив, що уряд збереже 2019-го програми фінансової підтримки виробників сільськогосподарської продукції. Адже вони принесли позитивні результати для галузі. Акцент буде зроблений на тваринництво, але також суттєво профінансують аграріїв, які вирощують зернові.

Про це повідомляє Укрінформ.

За словами міністра, програми, які були сформовані торік, необхідні галузі, тому їхня структура на 90% збережеться. Насамперед, допомога буде надаватися тим сферам, в яких тривалий період окупності. Це – в перше чергу тваринництво, в другу – садівництво.

Кошти виділятимуть на модернізацію та ремонт наявної техніки. Ця програма показали хороші результати, стверджують у міністерстві. Тому її продовжать 2019-го.

Крім того, продовжать програми з розвитку й підтримки фермерства в селах.

Читайте: Як отримати аграрну субсидію: у Мінагро назвали умову

2018-го українські аграрії показали суттєві темпи росту – як по збору олійних, зернових, так і в окремих галузях тваринництва. Тому Максим Мартинюк сподівається, що такі тенденції збережуться й надалі, а фермери в майбутньому зосередять зусилля на більш технологічно ємних і довготривалих проектах.

Як раніше повідомляв Landlord, однією з форм підтримки аграріїв стало впровадження аграрних розписок. За 3 роки дії програми сільськогосподарські виробники залучили для своєї діяльності понад 5 млрд грн. Наразі розписки – альтернативний та дієвий інструмент фінансування, який не передбачає виділення прямих бюджетних коштів, однак покриває потреби фермерів. Крім того, з 2018-го 6 банків по всій Україні приймають їх як заставу при оформленні кредитів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також