Про це повідомляє Укрінформ.
За словами міністра, програми, які були сформовані торік, необхідні галузі, тому їхня структура на 90% збережеться. Насамперед, допомога буде надаватися тим сферам, в яких тривалий період окупності. Це – в перше чергу тваринництво, в другу – садівництво.
Кошти виділятимуть на модернізацію та ремонт наявної техніки. Ця програма показали хороші результати, стверджують у міністерстві. Тому її продовжать 2019-го.
Крім того, продовжать програми з розвитку й підтримки фермерства в селах.
Читайте: Як отримати аграрну субсидію: у Мінагро назвали умову
2018-го українські аграрії показали суттєві темпи росту – як по збору олійних, зернових, так і в окремих галузях тваринництва. Тому Максим Мартинюк сподівається, що такі тенденції збережуться й надалі, а фермери в майбутньому зосередять зусилля на більш технологічно ємних і довготривалих проектах.
Як раніше повідомляв Landlord, однією з форм підтримки аграріїв стало впровадження аграрних розписок. За 3 роки дії програми сільськогосподарські виробники залучили для своєї діяльності понад 5 млрд грн. Наразі розписки – альтернативний та дієвий інструмент фінансування, який не передбачає виділення прямих бюджетних коштів, однак покриває потреби фермерів. Крім того, з 2018-го 6 банків по всій Україні приймають їх як заставу при оформленні кредитів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!