Про це в інтерв’ю «Агро.ФМ» повідомила Олена Ковальова, заступник Міністра агрополітики та продовольства України.
Спочатку в проекті аграрних розписок взяла участь лише 1 пілотна область, потім до ініціативи долучилися ще 4, а з 2018-го всі області підключилися до даного реєстру.
«Аграрна розписка – це довільний договір між постачальником, наприклад, добрив або агрохімікатів, засобів захисту рослин, насіння та виробником сільськогосподарської продукції. Документ, складений у довільній формі, потрібно лише зареєструвати в нотаріуса. Він має приблизно такий вигляд: восени або навесні ви отримуєте від постачальника або гроші, або ресурси, а віддаєте йому товар – зерно, кукурудзу чи гроші», – пояснила Ковальова.
Читайте: Фермерський гаманець: наскільки популярні аграрні розписки
За 2018 рік було видано майже 800 розписок. При цьому аграрії розраховувалися з поставниками несподіваними, за словами чиновників, товарами: сіном, шипшиною, молоком, яблуками. Адже розписки спочатку були спрямовані для полегшення роботи виробників зерна й постачальників, однак спектр дії поширився й на інші галузі.
Крім того, аграрні розписки банки можуть приймати як заставу. До ініціативи доєдналося 6 банків – «ОТП банк», «Агропросперіс», «Піреус», «Укрсіббанк», «Пумб», «Правекс».
Як раніше повідомляв Landlord, станом на 4 грудня 2018 р. було видано 317 товарних аграрних розписок на загальну суму 2 млрд 709 млн грн та 435 фінансових аграрних розписок – на 2 млрд 058 млн грн.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!