Новини    23 листопада 2022 17:30

Через неврожай пшениці в Аргентині Бразилія закуповує зерно в рф

У найближчі місяці очікується близько семи суден із російським зерном

Бразилія традиційно закуповує близько 6 млн тонн високоякісної пшениці у свого сусіда на півдні, але ринкові аналітики тепер очікують, що бразильським заводам, особливо на північному сході, доведеться вдатися до інших постачальників, таких як рф, США чи ЄС, передає En.mercopress.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Хоча прогнози вказували на збільшення бразильського імпорту з інших країн ще в травні 2023 року, деякі заводи на північному сході вже вжили заходів, закуповуючи пшеницю в рф. У найближчі місяці очікується близько семи суден із російським зерном.

Минулого тижня доступна пшениця FOB (без витрат на імпорт) в Аргентині коштувала в середньому $ 370 за тонну, тоді як російська пшениця – $ 330. Французька/європейська коштує близько $ 350, тоді як американська або канадська пшениця – близько $ 430.

Нагадаємо, раніше аналітики наголошували, що Бразилії доведеться шукати альтернативних продавців пшениці, оскільки неврожай в Аргентині скоротив виробництво та поставив під загрозу її здатність експортувати, стверджують аналітики, вказуючи на Сполучені Штати, Канаду та навіть рф як на можливих постачальників.

Створення мережі зерносховищ у сусідніх європейських державах, що запропонували експерти США, розв’яже проблему експорту нового врожаю.

Головний представник ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив 26 жовтня, що він “відносно оптимістично налаштований” щодо того, що укладена за посередництва ООН угода, яка дозволила відновити український чорноморський експорт зерна, буде продовжена у листопаді.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...