Новини / Клімат     08 липня 2019 09:42

На Алясці +32°С! Швейцарські кліматологи знайшли спосіб, як затримати глобальне потепління

На Алясці зафіксовано рекордно високу температуру повітря за всю історію – +32 °С при нормі +18 °С. Потепління призвело до смерті тисяч тупиків, оскільки риба, якою харчуються ці птахи, спливла на північ. Щоб зарадити змінам клімату, швейцарські вчені закликають висадити 4,4 млрд га дерев.

Про це повідомляє AgroXXI.

Всесвітня метеорологічна організація ООН прогнозує, що 2019 рік виявиться одним із найспекотніших, а п’ятирічний період 2015–2019 рр. поб’є рекорд за найвищими середніми температурами повітря за всю історію спостереження.

Читайте: Понаднормова робота: ризики та наслідки

Минулого тижня в Анкориджі, найбільшому місті американського штату Аляска, частина якого розташована за полярним колом, температура досягла +32°С при нормі в 18–19°С у цю пору року. До цього рекордом вважалася температура 29°С, зафіксована у 1969 р.

Вчені пов’язують потепління в Алясці з таненням арктичних льодів і підвищенням температури Північного Льодовитого океану. На території штату почалися лісові пожежі. За даними BBC News, потепління в штаті призвело до смерті тисяч тупиків через голод, оскільки риба, якою харчуються ці птахи, спливла на північ унаслідок підвищення температури води.

Глобальне потепління затримають дерева

Науковці Швейцарської вищої технічної школи Цюріха дійшли висновку, що затримати глобальне потепління на кілька десятиліть можна за допомогою висаджування дерев загальною площею 4,4 млрд га. Рослини вилучатимуть надлишки вуглецю з атмосфери і використовуватимуть його для свого зростання.

Дослідники з’ясували, що на Землі є трохи менше 1 млрд га, які вільні від міст, сільськогосподарських земель і лісів. Крім того, на 1,7–1,8 млрд га рослинність дуже незначна, і вони також можуть використовуватися для посадки лісів.

При цьому з насадженням дерев слід поспішати, оскільки вчені наголошують, що зміни клімату можуть у майбутньому зробити цей простір неродючим. До 2050 р. приблизно 223 млн га (особливо в тропіках) будуть непридатними для висаджування лісів.

Landlord раніше повідомляв про те, що вчені Німеччини розробили кліматичну модель, яка може використовуватися для формування точних прогнозів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також