Новини / Трейдинг     07 грудня 2020 13:15

В Україні почалося зниження закупівельних цін на пшеницю і кукурудзу

На внутрішньому ринку ціни на пшеницю наприкінці минулого тижня встановилися на рівні 7-7,6 тис грн за тонну, а на кукурудзу ціни просіли до 6,5-6,95 тис грн за тонну

На внутрішньому ринку ціни на пшеницю наприкінці минулого тижня знизились до рівня 7-7,6 тис грн за тонну, а на кукурудзу ціни просіли до 6,5-6,95 тис грн за тонну на умовах EXW-елеватор. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України»

Так, протягом минулого тижня закупівельні ціни на продовольчу пшеницю на умовах поставки EXW-елеватор знизились на 100-200 грн/т, а на фуражну – на 100 грн/т. Також приблизно 100 грн/т втратили ціни на продовольчу і фуражну пшеницю на умовах поставки СРТ-порт. При цьому на умовах поставки FOB (порти Чорного моря) змін не відбулось.

Зниження цін на українську пшеницю було зумовлене двома факторами: волотильністю валютного ринку та тенденціями глобального зернового ринку. Але,  як наголосили у «Аграрному союзі України», висока активність ринку зберігається за рахунок наявного попиту на культуру.

ЧитайтеЯк біопрепарати дають змогу зробити агротехнологію більш ефективною і повернути у ґрунт всі поживні речовини

Також за минулий тиждень просіли і ціни на українську кукурудзи, не дивлячись на те, що на початок грудня було зібрано близько 26,8 млн тонн цього виду зерна, що значно нижче минулорічних показників. На умовах поставки EXW-елеватор ціни втратили 200-250 грн/т, на СРТ-порт – 250-300 грн/т, а на умовах поставки FOB – близько $8/т (поставка – у грудні-січні).

Низькі показники врожаю є підтримуючим чинником для закупівельних цін, але головним фактором їх формування залишаються світові тенденції – підвищення прогнозів врожаю культури у США і Південній Америці. Тому, скоріш за все, зниження цін буде тривати і цього тижня.

На відміну від суміжних зернових ринків, ціни на ринку ячменю збільшились, переважно за підтримки активного попиту. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни додали близько 200 грн/т, а на експортному ринку – $3/т (поставка у грудні-січні).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що німецькі селекціонери повертаються до традиційних сортів кукурудзи.

Читайте також