8 березня відбулася зустріч керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства України із делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку.
Сторони обговорили поточну ситуацію в агросекторі України та першочергові потреби. Окремо зупинились на необхідності забезпечення ліквідності аграрного ринку, реформі зрошення та проблемі розмінування сільськогосподарських земель.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Нам вкрай необхідна ваша підтримка. Найбільше це стосується об’ємів кредитування агробізнесу. Також маємо надважливі проекти зі зрошення. Українські фермери готові інвестувати у зрошення навіть під час війни, тому ми маємо їх підтримати та робити кроки для систематичного зміцнення аграрного сектору, – акцентував міністр Микола Сольський.
Представники Європейського банку запевнили, що продовжуватимуть підтримувати українських аграріїв та висловили готовність забезпечити фінансування в об’ємі не менше минулорічного.
Окрім цього говорили про необхідність допомоги у якнайшвидшому розмінуванні сільськогосподарських земель.
Зараз триває процес дерегуляції направлений на те, щоб більше приватних компаній могли залучатися до процесу.
Нагадаємо, у Комітеті з питань економічного розвитку звертають увагу українського бізнесу на запуск програми компенсації виплат на релокацію, яка впроваджується за ініціативи Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та фінансування Швейцарії і США в рамках Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР.
Серед релокованих підприємств, які вже відновили свою діяльність, найбільшу частку складають компанії оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.
Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголошує про початок конкурсу AgVenture і розглядатиме заявки від інноваційних компаній на ранніх етапах розвитку в секторі агробізнесу з усіх країн, в яких ЄБРР інвестує. Мета ініціативи — пошук шляхів подолання викликів у продовольчій системі.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!