Новини / Фінанси     12 січня 2023 12:12

ЄБРР розпочав прийом заявок на компенсаційні виплати релокованим бізнесам: хто може отримати гроші


У Комітеті з питань економічного розвитку звертають увагу українського бізнесу на запуск програми компенсації виплат на релокацію, яка впроваджується за ініціативи Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та фінансування Швейцарії і США  в рамках Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР.

Про це повідомили у профільному комітеті Верховної Ради України.

“Вітаю цю ініціативу ЄБРР. Під час візитів регіонами України бачили, як подекуди складно відновлювати роботу підприємствам після релокації. З якими викликами в пошуку приміщень, відновлення та придбання додаткового обладнання та браку оборотних коштів вони зіштовхуються.  Тож така ініціатива суттєво допоможе українському бізнесу отримати новий старт в умовах війни. На сьогодні на релокацію виробництв наважились понад 700 українських компаній. Це допомогло зберегти понад 35 тисяч робочих місць, а на релокованих підприємствах знайшли роботу ще понад 7 тисяч українців”, – пояснила народна депутатка України – член Комітету  Галина Янченко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наприкінці минулого року ЄБРР запустив програму компенсації витрат на переїзд для українського бізнесу, подавати заявки щодо якої можуть компанії, які ще планують переїзд в межах країни, а також ті, хто вже фізично переїхав.

Заявки приймаються до 31 січня 2023 року. Сума компенсації може становити до 30 тисяч євро на компанію.

Є певні вимоги для отримувачів виплат, а саме:

  • штат до 500 працівників;
  • річний обіг до €50 млн або загальні активи до €43 млн;
  • не менше 2 років операційної діяльності;
  • частка українських власників – понад 50%.

Заявку на компенсацію виплат на релокацію подати можна за посиланням: http://surl.li/eiydg

Нагадаємо, серед релокованих підприємств, які вже відновили свою діяльність, найбільшу частку складають компанії оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.

Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також