Новини / Політика     07 грудня 2018 15:13

Хто має розпоряджатися землею? 10 цитат в.о. міністра агрополітики Максима Мартинюка

Програмною тезою нового очільника Мінагрополітики Максима Мартинюка є надважливість передачі повноважень із розпорядження землями громадам. Це питання стає стрижневим у розрізі обговорення скасування мораторію на продаж землі.

Пропонуємо підбірку висловлювань Максима Мартинюка (за матеріалами публікацій у пресі та його офіційної сторінки у Фейсбук).

Про передачу землі ОТГ

«На сьогоднішній день питання передачі повноважень із розпорядження землями на місця є безальтернативним. Це необхідно не лише з огляду на загальнонаціональний курс на децентралізацію, а і для формування прозорої архітектури земельних відносин».

«…найбільш ефективно розпорядитись землею зможуть ті, хто безпосередньо живе на цій землі. Ці люди уже довели свою громадську активність і готовність брати на себе відповідальність, власне, утворивши ОТГ. І таким керівникам щиро хотілось дати повноту повноважень, щоб вони мали всі можливості приймати рішення в інтересах своїх громад».

«…рішення Уряду щодо передачі держземель в комунальну власність не лише наділяє ОТГ додатковим потужним ресурсом, а і накладає на них підвищену відповідальність щодо його раціонального використання».

Читайте: Хто з аграріїв отримає дотації на будівництво

Про урожай-2019

«…ми маємо всі шанси в цьому році отримати рекордний урожай за всю історію незалежності України. Це, з одного боку, викликає велику гордість за всіх українських аграріїв, а з іншого – ставить додаткові задачі із забезпечення логістики, експорту, зберігання та відкриття нових ринків для української продукції».

Про програми з підтримки аграріїв

«Частина з програм підтримки є програмами нового формату. Всі ці програми повністю проявлять свій ефект, коли вони будуть стабільними і триватимуть кілька бюджетних періодів. Мінагро буде виходити з ініціативою зберегти формат діючих програм».

Про українську селекцію

«Важливим завданням є популяризація насіння української селекції та вихід його на зовнішні ринки збуту».

Про позитивні зрушення у тваринництві

«Частину цих позитивних показників ми сприймаємо як бонус, оскільки відразу виходили з того, що проблеми галузі – застарілі, реципієнти – консервативні, а виробничий цикл – довгий, тож наглядні ефекти у вигляді сталого зростання можна буде зафіксувати не раніше, ніж за декілька років. Однак, зважаючи на поточні показники, можна припустити, що це станеться і раніше».

Про міжнародну співпрацю

«Є всі підстави прогнозувати, що україно-німецька аграрна співпраця буде розширюватися і розвиватися».

«…співпраця з Туреччиною відкриває можливості для відновлення рибної галузі, значний потенціал якої був тимчасово втрачений внаслідок анексії Криму».

Про ринок харчової продукції

«Продукції більш ніж достатньо за всіма базовими категоріями і вона доступна в будь-який момент. У разі спекулятивного росту цін у нас є широкий інструментарій для їх гасіння».

Раніше ми повідомляли про те, що 7 грудня Кабмін офіційно затвердив Максима Мартинюка на посаді в. о. міністра аграрної політики і продовольства України. Landlord представив біографію Максима Мартинюка.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також