Новини / Фінанси     06 грудня 2018 17:41

Хто з аграріїв отримає дотації на будівництво

Фермери України вже витратили 75% бюджетних коштів, що отримали на часткове відшкодування вартості збудованих об’єктів. Використано майже 959 млн з 1,2 млрд. Дотації  отримають 15 підприємств.

Про це повідомляє УНН.

За даними Міністерства агрополітики, дотації за програмою “Часткове відшкодування вартості збудованих об’єктів” будуть направлені ТзОВ “Прогрес”, ТОВ “Генетік-Інвест”, ПОП “Урманське”, ПП “Аграрна компанія 2004”, ТОВ “МВК “Єкатеринославський”, ТОВ “ПК Дніпровський”, СФГ “Мечта”, ТОВ “Вінницька птахофабрика”, ТОВ “ДФУ Агро”, ФГ “Персей Агро”, ТОВ “Селекційний центр свинарства”, ФГ “Агротрейд-2006”, ТОВ “Марлен-КД”, ТОВ “Агро-Рось”, ТОВ “Кищенці”.

Читайте: Рада внесла зміни щодо використання аграріями держпідтримки

Всього на цю програму з держбюджету виділено 1200 000,0 тисяч гривень. З них вже освоєно аграріям 958 690,30 тис грн. В основному ці кошти використовуються на реконструкцію та будівництво на підприємствах.

Як повідомляв LANDLORD, у бюджеті-2019 закладено 6 млрд грн на дотації сільському господарству. Однак програми розроблено так, що малий та середній бізнес не може скористатися ними на практиці.

Фото: respectum.com

Політика        18 липня 2019 14:33

Зеленський хоче перевірити Косюка

Президент Володимир Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам перевірити правомірність надання бюджетних дотацій агрохолдинку Юрія Косюка «Миронівський хлібопродукт».

Про це повідомляє офіційний сайт Президента України з посиланням на виступ Володимира Зеленського на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики.

«Протягом 2017-2018 років одному з найбільших агрохолдингів України, «Миронівському хлібопродукту», з державного бюджету виділено майже 2,5 млрд грн дотацій. Насправді він не потребує державної підтримки, бо має надприбутки. І ви це знаєте. І щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам», – зауважив Президент Зеленський.

Читайте:  Стійка прибутковість: незалежні прогнози щодо МХП від аналітиків Fitch

Володимир Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих холдингом, і виплачених акціонерам дивідендів та з’ясувати: раптом ці суми співпадають?

Як повідомляв раніше Landlord, агрохолдинг Косюка МХП у 2018 році скоротив чистий прибуток на 44,3%.

Поділися

Аналітика        25 червня 2019 15:56

Аграрний парадокс: субсидії зменшують конкурентоспроможність фермерів

Хоча фермери вважають важливим механізм держпідтримки агросектора, проведене економічне дослідження показало, що насправді аграрна політика (пільги або тиск на ціни) та бюджетні субсидії зменшують конкурентоспроможність господарств на 10,8 та 4% відповідно.

Про це повідомляє biz.liga.net.

Фахівці Київської школи економіки Соломія Брик та Олег Нів’євський дослідили основні чинники, які впливають на конкурентоспроможність українського аграрія – як позитивно, так і негативно. Побудована за результатами їхнього аналізу діаграма унаочнює ефект 8 факторів впливу на розвиток агропідприємств.

До чинників, які зменшують конкурентоспроможність сільгоспвиробників, належать:

  • заробітна плата працівників,
  • аграрна політика у вигляді пільг,
  • державна підтримка через субсидії/дотації.

Найбільш впливовими факторами підвищення конкурентоспроможності агропідприємств виявилися:

  • запровадження ринку землі;
  • підвищення продуктивності сільгосппідприємств;
  • розвиток інфраструктури.

Пільговий парадокс

Розглянемо детальніше, чому податкові пільги мають нульовий ефект на конкурентоспроможність фермерів.

Держпідтримка агросектора в Україні реалізується за допомогою трьох інструментів:

  • податкові пільги (спецрежим ПДВ до 2017 р. та єдиний податок 4-ї групи),
  • цінова підтримка або тиск держави (за допомогою мит, квот та заборон на експорт/імпорт с/г продукції або невідшкодуванням ПДВ експортерам),
  • прямі субсидії та дотації.

Самі аграрії вважають, що спецрежим ПДВ для сільгоспвиробників, який діяв до 2017 р., був визначальним  фактором їх можливості конкурувати на ринку. Проте економічні розрахунки продемонстрували нульовий ефект від податкових пільг.

З одного боку, пільги зменшують витратну базу для підприємства, поліпшують їх інвестиційний потенціал та позитивно впливають  на продуктивність і, як результат, на конкурентноспроможність. Однак з другого боку, така підтримка може розхолоджувати менеджерів (оскільки є додатковий дохід від ПДВ) і знижувати ефективність їх роботи. Крім того, за менш жорстких бюджетних обмежень (через спецрежим ПДВ) виробники роблять невиважені й неефективні інвестиційні кроки.

Досвід інших країн, зокрема Швейцарії, де дуже високий рівень держпідтримки с.-г. галузі, підтверджує цю тезу: кількість тракторів у Швейцарії в розрахунку на 10 тис. га ріллі в 10 разів перевищує аналогічний показник у США.

Економісти зробили висновок, що результат впливу податкових пільг залежить від того, який з ефектів переважить: зменшення витрат за рахунок пільг чи неефективність роботи. В Україні ці два ефекти виявилися рівнозначними, що в результаті дало сукупний нульовий ефект на розвиток конкурентоспроможності агропідприємств.

Landlord раніше повідомляв про те, що заборона на продаж землі коштувала Україні у 2018 р. $22,5 млрд ВВП.

Поділися

Фінанси        14 травня 2019 17:25

Гроші на папері: українські фермери досі без дотацій

За перші три місяці 2019 року агросектор не отримав з бюджету жодної копійки з передбачених коштів на державну підтримку.

Про це пише AgroPolit представляючи спеціальний проект #GoЗаАгроДотаціями. Проект аналізує відкриті дані Мінагрополітики.

Тобто бюджетом передбачено цьогоріч 12,34 млрд грн на підримку аграріїв, але гроші залишаються на папері.  Держпідтримка АПК безпосередньо складе 5,9 млрд грн (минулого року – 6,3 млрд грн). Гроші розподіляться за різні Програми (інфографіка AgroPolit).

На роботу Мінагрополітики та дотичних до ньього органів (Держгеокадастр, Держпродспоживслужба, Держлісгосп, Держрибгосп та інші) заплановано 6,43 млрд грн.  У спецфонді агробюджету 2,67 млрд грн.

Читайте: Держдопомога фермерам: кому та на скільки уряд збільшив дотації

Як пише видання, минулого року Мінагрополітики та Мінфін розгойдувалися в питанні виплати держпідтримки майже до середини літа. Схоже, це стає традицією.

Як раніше повідомляв Landlord, фермерам порадили прискорити інвентаризацію худоби, щоб отримати дотації.

 

Поділися

Фінанси        22 лютого 2019 13:05

Держдопомога фермерам: кому та на скільки уряд збільшив дотації

Кабінет міністрів України підняв розмір допомоги та розширив спектр підприємств для отримання державної підтримки. Зокрема, зросли дотації на утримання корів та з’явилося часткове відшкодування коштів підприємствам, які будують комплекси з переробки та зберігання зернових.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Зросли дотації на утримання корів. Відтепер фермери двічі на рік за одну тварину отримуватимуть замість 750 – 900 грн. Також с/г компанії та приватні підприємці мають змогу подати свою кандидатуру для участі в державній програмі з підтримки вирощування молодняку ВРХ, зокрема, й закупленого.

Метою цієї програми держпідтримки став розвиток українського тваринництва. Насамперед, покращення генетичного потенціалу худоби та стимулювання до росту галузі, йдеться в постанові Кабміну.

ЧитайтеРинок землі, держдотації та боротьба з рейдерством – що обіцяють аграріям кандидати в президенти

Крім того, серед нових напрямків фінансової підтримки АПК – будівництво, ремонт і реконструкція приміщень для зберігання та переробки зернових. Відтепер бізнес може розраховувати на часткове державне відшкодування при будівництві зерносховищ.

Річ у тім, що сьогодні в Україні спостерігається дефіцит потужностей для зберігання зерна. Сумарний обсяг зернових, з урахуванням олійних культур, який потрібно зберігати та переробляти, – понад 90 млн тонн. Проте наразі склади та елеватори одночасно можуть зберігати менше половини – 42 млн тонн зерна. Додатково можна залучити потужності для зберігання ще максимум 20 млн тонн продукції.

Тому уряд запланував 2019-го на 5% збільшити кількість зернових складів і сховищ. Для цього – запустив систему з підтримки товаровиробників і аграріїв, які будуватимуть елеватори.

Як раніше повідомляв Landlord, аферисти розсилають фермерам фейкові листи від Мінагрополітики про отримання дотацій. Шахраї розсилають заражені вірусом листи на електронні адреси, обіцяючи аграріям фінансову допомогу. У Мінагрополітики просять не відкривати подібні повідомлення.

Поділися

Фінанси        13 лютого 2019 16:33

Успіхи АПК: рекордний врожай зернових та $18,6 млрд до бюджету

Торік Україна зібрала рекордний врожай зернових за всю історію незалежності – 70 млн тонн. Від експорту агропродукції до держбюджету надійшло $18,6 млрд. Крім того, 2018-го була агросектор отримав суттєву фінансову підтримку від держави.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив Степан Кубів, міністр економічного розвитку і торгівлі України.

За його інформацією, українські фермери придбали 17 182 одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 4,4 млрд грн, а оновили с/г техніку на 913 млн грн.

Фінансову підтримку від держави в розмірі 763,9 млн грн отримали 7 554 фермерських господарства.

Завдяки державним дотаціям торік вдалося наростити на 26,6 % валовий збір товарного зерна.

ЧитайтеЯк отримати аграрну субсидію: у Мінагро назвали умову

Також 2018-го активно фінансувалося тваринництво та садівництво. На тваринництво уряд виділив 2,4 млрд грн. Протягом року було введено в експлуатацію 51 тваринницький об’єкт та надано держдотацій на утримання 670 тис. голів худоби.

Галузь садівництва отримала від держави 394,3 млн грн допомоги. За рік було закладено 3,9 тис. га нових насаджень.

Як раніше повідомляв Landlord, Кабінет міністрів переглянув розмір компенсацій фермерам. Зросли розміри субсидій фермерським господарствам, компенсації за вартість насіння та відшкодування на «зелений туризм». На рівні 2018-го року залишаються компенсації на придбання с/г техніки. Також уряд розширив список фермерів на отримання субсидій. Цього року на державні кошти можуть претендувати бджільницькі підприємства.

Поділися
Показати ще