Новини / Аналітика     29 жовтня 2023 18:18

Глобальні ціни на пшеницю зросли на тлі занепокоєнь стосовно українських постачань

Підтримку цінам надають нові занепокоєння щодо життєздатності експортного коридору через Чорне море та його вплив на доступність українських постачань

За результатами торгів на торговій біржі CBOT котирування пшениці зросли на 1,9% після досягнення на попередніх торгах двотижневого мінімуму – до $212,89 за тонну. На біржі Euronext котирування європейської пшениці підвищилися до 233,5 (+1,5) євро/т, інформує АПК-Інформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Підтримку цінам надають нові занепокоєння щодо життєздатності експортного коридору через Чорне море та його вплив на доступність українських поставок. Повідомлення про те, що Україна призупинила рух товарів через Чорноморський судноплавний канал, знову звернуло увагу на ризики постачання на тлі воєнних дій.

Однак більш активному росту цін перешкодило те, що закриття вказаного коридору було тимчасовим. Також тиск на ціни чинили великий обсяг пропозиції на світовому ринку пшениці та покращення погодних умов в основних країнах-експортерах зернової, зокрема сприятливі дощі в Аргентині.

Нагадаємо, котирування пшениці показало активне зростання на тлі зниження оцінки остаточних залишків у світовому балансі в жовтневому звіті WASDE та активізацію запиту імпортерів на міжнародних ринках.

У 2023/2024 МР Україна матиме пшениці для експорту не менше, ніж у минулому сезоні.

Україна цьогоріч очікує до 76,7 млн тонн урожаю, що на 5% більше показника 2022 року. Поліпшення прогнозу пов’язане зі сприятливими погодними умовами.

Цьогоріч якість пшениці за кількома важливими показниками гірша, ніж минулого року. Експортної пшениці вищих класів менше, до того ж саме вона важлива переробникам всередині країни.

Світові ціни на кукурудзу стабілізувалися. Торгові компанії поступово відновлюють закупівлю на морських портових терміналах. Перші індикації трейдерів за кукурудзу з сертифікацією на Китай озвучуються на рівні 134-136$ DAP морські порти з постачанням на початку жовтня. Водночас ринкові ціни на пшеницю продовжили своє зниження по всіх напрямках.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі