Новини / Аналітика     01 жовтня 2023 10:16

Глобальні ціни на пшеницю зазнали найтривалішого падіння за 14 років

Великі врожаї в деяких частинах Північної півкулі збільшують запаси, тоді як напруженість у Чорному морі зросла після зриву угоди про безпечне транспортування

Пшениця зіштовхнулася з найгіршими квартальними втратами за 14 років, оскільки небувалі врожаї в деяких частинах Північної півкулі компенсували напруженість у Чорному морі після виходу рф із “зернової угоди”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що великі врожаї в деяких частинах Північної півкулі збільшують запаси. Тоді як напруженість у Чорному морі зросла після зриву угоди про безпечне транспортування, пише Bloomberg.

Джерело: bloomberg

Фʼючерси на Чикаго втратили близько 11% за останні три місяці й готові до зниження і у четвертому кварталі. Хоча у липні москва вийшла з угоди про безпечний прохід, яка дозволяла Україні експортувати своє зерно, значні постачання стримували ціни. Рф була однією з країн, що зафіксували “небувалий урожай”. Нагадаємо, що росіяни досі вивозять зерно з тимчасово окупованих територій України.

Аналітика зазначили, що після краху зернової угоди Україна почала використовувати інші експортні маршрути, такі як річка Дунай, яка в останні місяці неодноразово зазнавала нападів з боку Росії. Судна також почали повертатися до чорноморських портів Києва, але поки що зарано говорити про те, чи приведуть зусилля щодо відкриття коридору до збільшення постачань.

Нагадаємо, вихід першого судна з порту Чорноморськ призвело до спекулятивного зниження біржових цін на пшеницю.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Нові маршрути у Чорному морі, які дозволяють цивільним суднам безпечно пройти від Босфору до портів Великої Одеси територіальними водами країн-партнерів України, почали працювати. Однак залишаються певні ризики.

Глибоководні порти України прийняли два судна для відправки 20 тисяч тонн пшениці в Єгипет та Ізраїль..

Глобальна конкуренція на світовому ринку продовжує тиснути на ціни пшениці в найближчі місяці.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також