Новини    23 серпня 2022 20:31

Аграрії не можуть впоратись з попитом на кавуни без тимчасово окупованої Херсонщини

Тенденції зростання відпускних цін у цьому сегменті міцно укріпилися, головною причиною чого було зменшення пропозиції кавунів саме з місцевих господарств

Ситуація у сегменті кавунів загострилася цього тижня на внутрішньому ринку України. Про це повідомляє “АПК-Інформ: овочі та фрукти”.

“Тенденції зростання відпускних цін у цьому сегменті міцно укріпилися, головною причиною чого було зменшення пропозиції кавунів саме з місцевих господарств. За словами українських виробників, у центральних регіонах наразі відбувається перехідний період між ранніми та середньопізніми сортами баштанних культур”, — пояснили експерти.

Щодо імпортної продукції, то тут поступова девальвація гривні й обмежені партії постачання кавунів в Україну тільки надають підтримку ціновим тенденціям.

Аналітики проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” й надалі дотримуватися своєї позиції щодо ціноутворення у сегменті баштанних культур. Так, імпортна продукція й надалі не може бути більш доступною через відсутність передумов для зміцнення курсів національної валюти.

Проте, задовольнити існуючий попит покупців на кавуни, за умови окупації Херсонської та більшої частини Запорізької областей, нині місцеві виробники в інших регіонах України фізично не в змозі.

Нагадаємо, на внутрішньому ринку України ситуація у сегменті кавунів загострилася.

За даними Держстату, у 2021 році було вирощено 400 тисяч тонн кавунів і 38% цього обсягу було вирощено в Херсонській області. Завдяки сусіднім областям цей обсяг повністю перекрити не вдасться, а ціна імпортних може бути занадто високою.

Водночас попри війну на Вінниччині вирощують кавуни, як данину традиціям.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...