Новини / Логістика     20 вересня 2023 16:43

Вартість пшениці знизилася на тлі виходу першого судна із порту Одещини

За даними USDA, за 8-14 вересня експорт пшениці з країни зменшився проти попереднього тижня на 10% — до 367 тис. т, а загалом у сезоні становив 5,12 млн т, що на 42% менше, ніж на цю дату торік

Вихід першого судна з порту Чорноморськ призвело до спекулятивного зниження біржових цін на пшеницю, зазначають аналітики GrainTrade.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вчора грудневі ф’ючерси впали:

  • на 2,2% до 217,2 $/т — на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,6% до 270,1 $/т — на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,5% до 285,7 $/т — на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
  • на 2% до 238,5 €/т, або 254,7 $/т — на пшеницю на паризькій Euronext.

Ціни на європейську пшеницю не підтримала навіть новина про закупівлю Китаєм 550 тис. т французької пшениці з протеїном 11,5% та поставкою у грудні-січні. Є інформація, що КНР придбає 5-10 партій французької пшениці по 60 тис. т з поставкою у листопаді-березні. За даними митниці Китаю, у серпні імпорт пшениці склав 840 тис. т, що на 58% перевищує показник серпня 2022 року. А загалом у січні-серпні країна імпортувала 9,56 млн т пшениці, що на 53% випереджає торішні темпи.

Сприятлива погода дозволила пришвидшити сівбу озимої пшениці у США. Станом на 17 вересня засіяно 15% площ (16% в середньому за 5 років), тоді як яра пшениця зібрана на 93% площ.

За даними USDA, за 8-14 вересня експорт пшениці з країни зменшився проти попереднього тижня на 10% — до 367 тис. т, а загалом у сезоні становив 5,12 млн т, що на 42% менше, ніж на цю дату торік.

Аналітики Зернової біржі Росаріо підвищили прогноз урожаю пшениці в Аргентині у 2023/24 МР з 15 до 16,5 млн т після дощів, які пройшли в основних регіонах вирощування, завдяки чому кількість посівів пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 5,7% — до 24%.

Нагадаємо, 19 вересня міністр Мінінфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що судно RESILIENT AFRICA з 3 тисячами тонн пшениці вийшло з порту Чорноморськ та рухається в напрямку Босфору.

Україна встановила тимчасовий судноплавний маршрут для підтримки експорту агропродовольства після виходу росії із зернової угоди.

2 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що ще два судна успішно пройшли нашим тимчасовим маршрутом після зупинки “зернового коридору”.

Нагадаємо, 24 серпня рф атакувала ракетами цивільне вантажне судно в одеському порту.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Нові маршрути у Чорному морі, які дозволяють цивільним суднам безпечно пройти від Босфору до портів Великої Одеси територіальними водами країн-партнерів України, почали працювати. Однак залишаються певні ризики.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також