Новини    20 вересня 2023 14:03

Глобальна загроза від інвазивних видів рослин і тварин недооцінена – дослідження

Понад 37 000 чужорідних видів були інтродуковані в багатьох регіонах і біомах по всьому світу в результаті діяльності людини. Тоді як більше як 3500 інтродукованих видів є шкідливими інвазивними чужорідними видами, які серйозно загрожують природі і якості життя людини

Згідно з новим звітом Міжурядової платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES), інвазивні чужорідні види тварин і рослин становлять серйозну глобальну загрозу навколишньому середовищу, економіці, продовольчій безпеці та здоров’ю людей, передає Growhow.

Над звітом 86 експерток та експертів з 49 країн працювали чотири з половиною роки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Окрім критичних змін у біорізноманітті та екосистемах, мовиться зокрема і про фінансовий вимір: у 2019 році глобальна економічна вартість інвазивних чужорідних видів перевищила $423 млрд. Тоді як з 1970 року вона збільшувалась в чотири рази кожне десятиліття.

Зауважується, що понад 37 000 чужорідних видів були інтродуковані в багатьох регіонах і біомах по всьому світу в результаті діяльності людини, щороку реєструється в середньому ще 200 нових таких випадки. Понад 3500 інтродукованих видів є шкідливими інвазивними чужорідними видами, які серйозно загрожують природі і якості життя людини.

Інвазивні чужорідні види були основною причиною глобального вимирання рослин і тварин у 60% зареєстрованих випадків і єдиною причиною в 16% зареєстрованих випадків. Принаймні 218 чужорідних інвазивних видів були відповідальними за понад 1200 локальних вимирань. Фактично, у 85% випадків вплив біологічних інвазій місцевих видів є негативним, – зазначив професор Anibale Pauchard з Чилі.

Майже 80% цих змін є негативними для природи і 85% — для людини. Наприклад, такі хвороби, як малярія та лихоманка Західного Нілу переносяться інвазивними чужорідними видами комарів Aedes albopictus і Aedes aegyptii.

Автори звіту зазначили, що глобальне потепління погіршує ситуацію. І якщо не вживати контрзаходів, ситуація ставатиме дедалі гірше. Вони вказали на недостатність превентивних заходів.

Нагадаємо, на Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Україна та Європейський Союз домовились об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів. Українська ініціатива відповідає Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%.

За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів створили робочу групу, яка має скласти перелік інвазивних (чужорідних) видів дерев. Ці дерева будуть заборонені для відтворення лісів.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...