ЄС та Україна спільно об’єднають зусилля для збереження лісів

Україна та Європейський Союз домовились об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС до 2030 року, в межах якої передбачено висадити до 2030 року 3 млрд дерев, — зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час спільного з єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкявічусом візиту до селекційно-насіннєвого центру на Житомирщині.
Українська ініціатива відповідає Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%.
Сінкявічус зауважив, що лісогосподарські практики України є показовими для Європи, оскільки Україна продовжує закладати ліси на деокупованих територіях там, де їх ущент спалили окупанти, а також виконувати довоєнну програму з заліснення.
Нагадаємо, за даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн.
У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів створили робочу групу, яка має скласти перелік інвазивних (чужорідних) видів дерев. Ці дерева будуть заборонені для відтворення лісів.
Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату.
Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.
Анна Лиса