Новини    15 лютого 2023 15:16

У Міндовкілля складуть список дерев, які будуть заборонені при відтворенні лісів


У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів створили робочу групу, яка має скласти перелік інвазивних (чужорідних) видів дерев. Ці дерева будуть заборонені для відтворення лісів.

Про це повідомляє Міндовкілля у Facebook.

Зазначається, що цей перелік розроблять для виконання оновлених Правил відтворення лісів. Вони передбачають, що при створенні лісів необхідно використовувати стійкі до кліматичних змін з високими захисними властивостями місцеві види.

В повідомленні пояснили, що інвазійні види дерев здатні змінити або знищити цілі екосистеми, витіснити місцеві види дикої флори.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

До складу робочої групи увійшли представники: Міндовкілля; Національної академії наук; Національної академії аграрних наук; Національного університету біоресурсів і природокористування; Національного лісотехнічного університету; Державного агентства лісових ресурсів; провідні експерти природоохоронних організацій.

В повідомленні наголосили, що до 2021 року в Україні був відсутній всебічний підхід до проблеми інвазивних видів. Її врегулювання потребувало узгоджених правових і практичних заходів стосовно поводження з інвазійними чужорідними видами флори.

Зокрема, за ініціативи Міндовкілля були оновлені Правила відтворення лісів, ухвалена Державна стратегія управління лісами України до 2035 року та Стратегію біобезпеки та біологічного захисту.

Передбачається, що перелік інвазійних видів дерев зі значною здатністю до неконтрольованого поширення вже найближчим часом буде сформований та затверджений наказом Міндовкілля.

Читайте також: Внаслідок російської повномасштабної агресії постраждало понад 30% лісового фонду

Нагадаємо, Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Міжнародне агентство з атомної енергії та Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустили насіння в космос, оскільки спільно активізують свої зусилля з вирощування нових культур, здатних адаптуватися до руйнівних змін клімату тут, на Землі. Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...