Новини / Рослинництво / Садівництво     10 березня 2023 11:06

На Волині відкриють насіннєво-селекційний завод з вирощування саджанців дерев


На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Про це повідомив голова Державного агентства  лісових ресурсів України Юрій Болоховець на своїй сторінці у Facebook.

“На цей рік ми запланували будівництво насіннєво-селекційних заводів на Київщині, Сумщині та Чернігівщині, а також розширення вже існуючого заводу на Тернопільщині. В тому році ми відкрили заводи на Житомирщині, Кіровоградщині та розширили лінію на Хмельниччині. Також незабаром плануємо відкриття заводів на Волині, Закарпатті та Івано-Франківщині. Там будівництво комплексів стартувало в 2022 році”, – розповів посадовець.

Також він додав, що у 2023 році вже розпочалося будівництво на базі Лебединської та Чернігівської філій Північний лісовий офіс. Особливо важливо відкривати заводи в деокупованих регіонах, які потребують відновлення і озеленення.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Війна не зупиняє розвиток та модернізацію лісового господарства. Навпаки, задання лісівників – докласти максимум зусиль, аби відновити пошкоджені та знищені території, які постраждали внаслідок бойових дій (а це близько 3 млн гектарів лісу).

Комплекси передбачають оптимізацію праці, інновації – шлях розвитку підприємства. Новітні технології пришвидшать процеси.

Також комплекси дають змогу отримати сіянці з закритою кореневою системою. У них краща приживлюваність і більша енергія росту. У порівнянні з сіянцями з відкритою кореневою системою, вони мають більший термін проведення висадки.

Нагадаємо, Україна та Європейський Союз домовились об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів. Українська ініціатива відповідає Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%.

За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів створили робочу групу, яка має скласти перелік інвазивних (чужорідних) видів дерев. Ці дерева будуть заборонені для відтворення лісів.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також