Новини    20 червня 2023 20:13

G7 підтримає відновлення транспортної інфраструктури України — Мінвідновлення

Повномасштабне вторгнення росії поставило логістичні виклики не тільки перед Україною, але й перед усім світом

За підсумками саміту в Японії міністри транспорту держав G7 (США, Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Японія) прийняли рішення підтримати відновлення транспортної інфраструктури України та сприяти розвитку альтернативних логістичних маршрутів для експорту української продукції, передає пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

G7 у співпраці з Координаційною платформою донорів ухвалили спільну Декларацію, якою засудили руйнування росією глобальних ланцюгів постачання, зокрема, це стосується спроб підриву навігації цивільних суден в Чорному морі та пошкодження української транспортної інфраструктури.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Повномасштабне вторгнення росії поставило логістичні виклики не тільки перед Україною, але й перед усім світом. Порушення ланцюжків постачань, перешкоджання навігації в Чорному морі, штучне блокування українського агроекспорту провокують загострення гуманітарних проблем в світі та спричиняють ріст цін на продовольство. Наше глобальне завдання – протистояти російській агресії та підтримувати розвиток світової логістики. Без працюючих транспортних шляхів в Україні глобальна архітектура логістики опиниться під загрозою, – зазначив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Окрім цього, міністри транспорту G7 погодились активізувати міжнародні зусилля з розвитку програми ЄС “Шляхи Солідарності”, що передбачає фінансову підтримку проектів розвитку альтернативних логістичних маршрутів для експорту українського продовольства.

Мовиться зокрема про розвиток Дунайського портового кластера, прикордонної інфраструктури на кордоні з ЄС та Молдовою тощо.

Також міністри транспорту G7 наголосили на важливості стабільної роботи зернової ініціативи та розвитку стійких транспортних зв’язків між Європою та Азією в обхід росії.

Особлива увага надаватиметься розвитку “Середнього коридору” (Middle Corridor) та Центральної Транскаспійської транспортної мережі (Central Trans-Caspian Network).

Раніше у G7 засудили спроби росії використовувати продовольство як засіб дестабілізації та як інструмент геополітичного примусу.

Новини за темою:  6000 пляшок на годину: у Тернопільській області запустили сучасну лінію розливу олії

12 квітня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у круглому столі міністерського рівня на підтримку України, який відбувається в межах Spring Meetings групи Світового банку та МВФ. Захід відкрив онлайн-виступ президента України Володимира Зеленського.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна залучає більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...