Новини    07 вересня 2023 18:13

ФДМУ має намір ліквідувати тисячі держпідприємств

"Під час війни бюджету потрібні кошти на озброєння, а не на утримання збиткових активів", - пояснила заступниця голови ФДМУ Людмила Дараган

До 2025 року Фонд державного майна України ліквідує понад 1200 підприємств, що є безпрецедентним кроком для країни, розповіла заступниця голови ФДМУ Людмила Дараган в колонці на “Інтерфакс-Україна”.

За рік роботи фонду вдалось консолідувати 65% державних активів. Це більш як 2300 об’єктів, які були тривалий час в управлінні різних державних інституцій. Роками вони генерували збитки, накопичували борги, занепадали та руйнувались через відсутність діяльності. Багато держпідприємств роками володіли майном, яке не було внесено до жодного з державних реєстрів, деякі не мають облікових, фінансових та правовстановлюючих документів і мають великі борги.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

І ось весь цей “спадок” наші фахівці відсортували, перебрали все це “сміттєзвалище”, якщо говорити фаховою мовою — провели тріаж. У результаті тріажу визначені об’єкти, які потрібно ліквідувати, щоб мати змогу створити на їхньому місці щось корисне, а також такі, які можна виставити на прозору приватизацію і продати приватному інвестору, погасивши борги, зокрема перед державою, співробітниками та приватними кредиторами, вимоги яких підтверджені у встановленому порядку. Ми всі маємо розуміти, що під час війни бюджету потрібні кошти на озброєння, а не на утримання збиткових активів, — пояснила Дараган.

З тих підприємств, що вже віднесені після тріажу до категорії “на ліквідацію”, 50% — не мають жодних активів, 10% — не працюють, але мають активи, які можна продати на відкритому аукціоні через Prozorro.Продажі, 10% — втратили свої активи, але ще є можливість повернути їх через суд і потім продати, а 30% — це потенційні банкрути, уточнила вона.

Після внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України фонд планує почати процедуру ліквідації 888 підприємств, із них ліквідувати до кінця 2023 року — 347. У 2024 році в планах ще 400 підприємств, у 2025 — 141. Крім того, за попередньою оцінкою, ще 390 підприємств мають ознаки неплатоспроможності та можуть бути ліквідовані в межах процедури банкрутства, — додала вона.

До кінця 2023 року ФДМУ має отримати від різних державних органів та установ ще майже 1200 об’єктів, щодо яких також має бути проведена системна робота.

Нагадаємо, раніше Рустем Умєров заявив, що в Україні анонсували новий механізм здачі державної землі в оренду через платформу Прозорро.Продажі.

Зауважимо, 4 вересня голова Фонду державного майна Рустем Умєров подав заяву про звільнення з посади, повідомила пресслужба Верховної Ради.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...