Новини    18 грудня 2017 18:42

Ферма майбутнього: роботи вирощують урожай


Незважаючи на велику зацікавленість у світі технологіями автономної навігації, пов’язаними з безпілотниками, найшвидше вони запроваджуються у агросекторі. Адже є вже приклади того, як виростити врожай без втручання людини.

Насамперед автоматизації піддаються трактора. Спочатку мова йшла про базові аналоги “круїз-контролю” для тракторів, але невдовзі на ринку з’явилися алгоритми управління autosteer і відповідні фізичні інструменти, що забезпечують автономну навігацію сільгосптехніки техніки.

Точність руху сільськогосподарської техніки повинна бути гранично високою (в рамках сантиметрової похибки), щоб не пошкодити посіви і грунт, тому RTK-GPS (кінематика реального часу) є драйвером розвитку безпілотних технологій, пише robotrends.ru

У 2016 році було продано понад 210 тисяч приймачів RTK GPS, а до 2023 року цей показник досягне 335 тисяч штук (таким чином можна говорити про ринок autosteer-систем як самозростаючий в області сільськогосподарської автоматизації). Ціни на приймачі неминуче будуть падати – і це лише прискорить процес роботизації.

Стрімке зростання спостерігається і в області так званого “точного землеробства”. У 2015 році було продано близько 40 тисяч VRT-систем (обладнання для обробки мінливості даних) – до 2023 року цей показник повинен буде досягти 330 тисяч.

Основний тренд в області роботизації сільського господарства – рух до повної автономності. Крім іншого, розвиваються системи “master-slave”, які дозволяють одному водієві керувати цілою флотилією сільськогосподарських машин. Подібний підхід являє собою першу фазу автоматизації. За нею йде оптимізація систем ухилення техніки від зіткнень і здатності до автономної навігації при втраті сигналу GPS. Третя фаза – повна автономність.

Ще один висновок – в майбутньому аграрії будуть відходити від класичного сільського господарства, впроваджуючи технологій “точного землеробства”, в тому числі малими сімейними фермами. Найбільш яскраве поширення цей тренд отримав в Нідерландах – крихітній країні, яка,  займає друге в світі місце з експорту сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, що в Шропширі (Великобританія), дослідникам вдалося здійснити повний цикл посіву, вирощування та збору врожаю за допомогою роботів. Люди на поле не виходили.

Автопілот для дрона обійшовся фермерам менш ніж в $136, старий комбайн Sampo – $10.8 тисяч, автоматизація і “кінематика реального часу” – $20.3 тисячі. Також англійці задіяли бюджетний трактор Iseki. Найбільші витрати припали на покупку техніки.

Дослідники зібрали з поля 4,5 тони врожаю. Це менше, ніж якби на нбому працювали люди (типові показники становлять близько 6.8 тон). Низькі показники найімовірніше обумовлені громіздкістю і віком техніки, що використовувалась, а також низькою точністю задіяних навігаційних технологій.

Ще немає новин у цій стрічці ...