Новини / Логістика     31 січня 2023 10:15

Електронна товарно-транспортна накладна стане обовʼязковою з 1 серпня 2023 року


Електронна товарно-транспортна накладна (е-ТТН) стане обовʼязковою з 1 серпня 2023 року, а вже з 1 лютого розпочнеться тестування послуги і ринок матиме пів року на адаптацію до нових правил.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку, громад, територій та інфраструктури.

У відомстві зазначають, що е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень прозорішим, менш корумпованим.

“Для бізнесу використання електронних накладних буде дешевшим за паперові. І, загалом, це перший крок до впровадження міжнародних документів – e-CMR”, – запевняють у Мінінфраструктури.

Там наголошують, що впровадження е-ТТН обов’язково відбудеться, тому вже зараз закликають бізнес долучатись до тестування системи, щоб до 1 серпня бути готовими працювати з документами.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Зокрема, з 1 лютого 2023 року бізнес має час на поступовий перехід, тестування та адаптацію до використання е-ТТН. Для цього компанії потрібно укласти договір з одним із провайдерів ЕДО, що приєдналися до проєкту, щоб 1 серпня бути повністю готовою до цифровізації цього бізнес-процесу.

Крім того, вже є провайдери електронного документообігу, які пройшли тестування і можуть взаємодіяти з системою.

Планується, що працювати з документом можна буде у режимі реального часу всім сторонам вантажоперевезення одночасно – відправнику, одержувачу та перевізнику. Також вона дозволить оперативно проводити взаєморозрахунки за здійснене перевезення.

 “Ми робимо якісний сервіс, який буде зручний для всіх контрагентів. В тому числі для держави, яка позбудеться паперових носіїв даних у сфері вантажних перевезень, та для бізнесу, який отримає нову швидкість обігу товарно-транспортних накладних, а з нею і нову швидкість взаєморозрахунків. Зараз ми точно розуміємо – впровадження е-ТТН невідворотне. І ми маємо 6 місяців на тестування. Насправді, це не так вже й багато часу. Тому ми закликаємо бізнес і провайдерів електронного документообігу вже сьогодні долучатись і налагоджувати свої бізнес-процеси, вже враховуючи перехід на е-ТТН” – прокоментував Анатолій Комірний, заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Зазначимо, робота над е-ТТН розпочалась ще 2019 року. Величезна частина завдань по проєкту була виконана ще до повномасштабного вторгнення Росії до України.

Читайте також: Компанія Kernel переходить на е-ТТН

Наприкінці минулого року було завершено розробку Системи електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН). Перші три компанії-провайдери (EDIN, ПТАХ та AgriChain) пройшли тестування щодо взаємодії з Системою електронного документообігу е-ТТН.

Зокрема, дві компанії (EDIN та ПТАХ) вже успішно завершили тестування взаємодії, ще одна компанія (AgriChain) отримала рекомендації щодо доопрацювання свого програмного забезпечення.

Також в Україні запрацював сайт для перевізників, на якому зібрано інформацію щодо впровадження електронних товарно-транспортних накладних.

Нагадаємо, що використання е-ТТН стане обов’язковим для всіх автомобільних вантажних перевезень територією України одразу після нашої перемоги та скасування воєнного стану.

Упровадження системи е-TTН здійснюється в партнерстві Міністерства інфраструктури з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” та за участі ГО “Інститут аналітики та адвокації”, яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Перехід на електронні е-ТТН дозволить миттєво погоджувати та підписувати з контрагентами документи на вантажоперевезення, а також унеможливлює втрату документів. Відповідно до даних Міністерства інфраструктури, щороку бізнес заощаджуватиме на друці та відправленні паперових ТТН понад 500 млн грн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також