Новини    14 січня 2023 10:03

Компанія Kernel переходить на е-ТТН


Один з найбільших агрохолдингів України Kernel використовуватиме в своїй роботі електронні товаротранспортні накладні.

Про це повідомили на сторінці компанії у Facebook.

“Восени 2020 року Kernel проводив тестування системи електронних товарно-транспортних накладних (е-ТТН) за власною ініціативою. А з серпня 2022-го Міністерство інфраструктури у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації поновили впровадження е-ТТН”, – зазначається в повідомленні.

У компанії наголосили, що цей документ призначений для обліку ТМЦ, виконаної роботи та прибутку, складського та бухгалтерського обліку. Е-ТТН допоможе прибрати стоси паперу та спростить обмін інформацією між усіма сторонами процесу вантажних перевезень.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

“У всіх осіб-представників учасників е-ТТН, відповідальних за здійснення господарських операцій на кожному етапі перевезення, має бути кваліфікований електронний підпис (КЕП). Усі нюанси та питання від аграріїв щодо роботи з е-ТТН ми пропрацьовуємо та вдосконалюємо. Щоб процес роботи був максимально простим і корисним”, — розповів директор з логістики Kernel Микола Мірошниченко.

Нагадаємо, 21 грудня 2022 року в Україні запустили сайт електронних товарно-транспортних накладних. Сайт, зокрема, містить перелік Провайдерів, які доєдналася до системи, а також інструкції для користувача та провайдера щодо початку роботи з е-ТТН.

На сайті зібрано усі нормативні акти, що регулюють питання перевезення вантажів автомобільним транспортом з використанням електронної форми ТТН.

Нагадаємо, що використання е-ТТН стане обов’язковим для всіх автомобільних вантажних перевезень територією України одразу після нашої перемоги та скасування воєнного стану.

Упровадження системи е-TTН здійснюється в партнерстві Міністерства інфраструктури з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” та за участі ГО “Інститут аналітики та адвокації”, яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Перехід на електронні е-ТТН дозволить миттєво погоджувати та підписувати з контрагентами документи на вантажоперевезення, а також унеможливлює втрату документів. Відповідно до даних Міністерства інфраструктури, щороку бізнес заощаджуватиме на друці та відправленні паперових ТТН понад 500 млн грн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...