Новини / Технології     19 лютого 2022 19:29

Перехід на електронні ТТН заощадить державі понад 500 млн грн — Дзьоба

Мінінфраструктури вже веде обговорення з представниками бізнесу та провайдерами електронного документообігу

Перехід на електронні е-ТТН дозволить миттєво погоджувати та підписувати з контрагентами документи на вантажоперевезення, а також унеможливлює втрату документів. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба для Agropolit.com

За його словами, найбільша кількість питань щодо впровадження і використання е-ТТН виникає в аграрного бізнесу. Наразі все ще є проблеми із доступом до інтернету в полях, щоб створювати, переглядати і підписувати документ електронним підписом.

“Ми розраховуємо, що з 1 серпня, після повноцінного впровадження системи е-ТТН, вдасться знизити кількість порушень вагового контролю на дорогах в агросекторі”, — сказав Дзьоба.

За словами заступника, відповідно до даних Міністерства інфраструктури, щороку бізнес заощаджуватиме на друці та відправленні паперових ТТН понад 500 млн грн.

Мінінфраструктури вже веде обговорення з представниками бізнесу та провайдерами електронного документообігу про оптимальну вартість створення і передачі ТТН в електронній формі. Водночас варто наголосити, що до завершення тестового періоду створення е-ТТН буде безоплатним.

“Щодо подібного досвіду інших країн, варто зазначити, що на міжнародному рівні поки що йде активна підготовка до розроблення і запуску e-CMR — єдиного документу для міжнародних вантажоперевезень автомобільним транспортом, який, зокрема, в Європейському Союзі буде використовуватися для всіх перевезень між країнами-членами ЄС”, — підсумував Дзьоба.

Довідка. Електронна товарно-транспортна накладна стане обов’язковою для вантажних перевезень уже з 1 серпня 2022 року. Перехід на електронні е-ТТН дозволяє миттєво погоджувати та підписувати з контрагентами документи на вантажоперевезення, унеможливлює втрату документів, як це буває з паперовими документами, та забезпечує прозорість бізнес-процесів.

Раніше Landlord повідомляв, що Болгарія збільшить кількість дозволів на вантажні автоперевезення для України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також