Новини    19 червня 2018 14:58

DowDuPont закликає сільгоспвиробників купувати оригінальне насіння та засоби захисту рослин


Corteva Agriscience, сільськогосподарський підрозділ DowDuPont, продовжує інформаційну кампанію з протидії підробкам і нагадує фермерам, що використання оригінальних продуктів допоможе не лише зберегти майбутній урожай, але й упередити фінансові та екологічні ризики.

«За останні декілька років підробки насіння та ЗЗР стали глобальною проблемою для сільськогосподарської галузі. Частка цієї контрафактної продукції, згідно різних інформаційних джерел, може складати до 20% від загального обсягу ринку України. Придбання неоригінального насіння загрожує втратою врожаю та зниженням його якісних характеристик, що завдає значних фінансових збитків агровиробникам. Придбання підроблених пестицидів також може завдати шкоди навколишньому середовищу, а часом і здоров’ю фермерів», – відзначила керівник проектів Corteva Agriscience Наталія Літостанська під час свого виступу на організованій Інформаційною компанією «ПроАгро» Аграрній конференції фахівців із закупівель.

Міжнародна спільнота, яка координується всесвітніми охоронними організаціями та державними органами, активно долучається до виявлення злочинців та закликає до більш сильних правових дій в цьому питанні задля стримування злочинної діяльності. Компанії-виробники насіння та ЗЗР розгортають інформаційні кампанії, щоб перешкодити фермерам стати жертвами злочинної діяльності, та впроваджують власні технології, які упереджують можливість підробки або дозволяють легко її розпізнати. Так, з 2010 року в Україні впроваджено унікальну систему аутентифікації оригінального насіння Pioneer® – голограму Izon®. Вона дозволяє фермерам перевіряти оригінальність пакувального мішка шляхом сканування спеціального коду через мобільний додаток або через веб-сайт Pioneer. Крім того, нещодавно було представлено новий спосіб пакування насіння Pioneer® – систему термічного склеювання, яка запобігає повторному використанню та фальсифікації мішків з насінням.

Експерти Corteva Agriscience закликають фермерів та дистриб’юторів не купувати насіння та пестициди у неофіційних постачальників. Фермерам потрібно перевіряти захисне маркування продукції, негайно повідомляти власнику торгової марки та компетентним органам про будь-який підозрілий продукт чи діяльність, а також зберігати всю документацію та зразки придбаної продукції. Особлива увага фермерів та їхнє розуміння про негативні наслідки контрафактної продукції не тільки зменшує фінансові втрати в самих господарствах, але й мінімізує екологічні ризики та наслідки використання незаконних, несертифікованих та неперевірених пестицидів. Для уникнення шкоди аграрній економіці України надзвичайно важливо, щоб усі зацікавлені сторони (фермери, дистриб`ютори, профільні організації та уряд) визнали важливість наполегливої праці для використання лише оригінального насіння та пестицидів для сприяння забезпечення сталого врожаю та виробництва харчової продукції.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...