Перші результати практичного застосування препарату Архітект компанії BASF довели його високу ефективність. Як заявив регіональний менеджер компанії BASF по Черкаській області Олександр Белік, Україна стала перша країна у світі, де морфорегулятор-фунгіцид для посівів соняшника Архітект був зареєстрований і препарат миттєво розійшовся між аграріями.
«Препарат принципово новий, всім цікаві результати — і аграріям, і нам, і виробнику. Поки ми не отримали жодних зауважень і ті параметри, які ми закладали при дослідженнях, повністю виправдалися. Залежно від інтенсивності внесення препарату, комбінації, погодних умов збільшення збору насіння соняшника коливалося від 3 ц/га до 1 т/га», – розповів Олександр Белік.
На його думку переконання Архітект є першим представником принципово нового класу агрохімічних препаратів, зауважує Белік. Його головне завдання — вплив на обмінні процеси рослини, створення стійкого імунітету до цілого спектра хвороб, укріплення кореневої структури соняшника і сприяння формуванню більшого кошика разом з підвищенням вмісту олії у зерні. Втім, сільгоспвиробники тільки почали працювати з препаратом і підводити остаточні підсумки зарано.
Наприклад, зараз господарства вивчають результати застосування Архітект™ разом
з іншим препаратом BASF – фунгіцидом-ретардантом Карамба Турбо, який вже довів високу ефективність на посівах озимого ріпаку.
Тому, як зазначив Олександр Белік, вказане підвищення врожайності соняшника у разі
застосування Архітект не є межею і повний потенціал препарату ще буде розкритий
у майбутньому. До речі, у цьому році компанія BASF також вивела на український ринок новий гербіцид Акріс, який може використовуватися як для обробки соняшника, так і на посівах кукурудзи.