Новини / Технології     06 грудня 2022 19:18

Дослідники з британського Центру Джона Іннеса виявили новий ген пшениці, який може посилити посухостійкість

На думку вчених, сорти пшениці з геном Rht13 можна швидко вивести в сорти пшениці

Завдяки новому гену зменшення висоти Rht13 насіння можна висаджувати глибше в ґрунт, забезпечуючи доступ до вологи, без негативного впливу на проростання сходів, що спостерігається у наявних сортів пшениці, передає Futurefarming.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На думку вчених, сорти пшениці з геном Rht13 можна швидко вивести в сорти пшениці. Це дозволить фермерам вирощувати пшеницю зі зниженою висотою в більш сухих ґрунтових умовах, ефективно створюючи стійку до посухи пшеницю.

Гени зі зниженою висотою підвищили глобальну врожайність пшениці, тому що пшениця з коротким стеблом потребує більше інвестицій у зерна, а не в стебла, і має покращену стійкість.

Однак ці так звані гени “зеленої революції”, виведені в пшеницю, також мають суттєвий недолік: коли ці сорти висаджують глибше, щоб отримати доступ до вологи в умовах обмеженої води, вони можуть не досягти поверхні ґрунту.

Нагадаємо, пошук способів змусити культури давати більше олії в насінні є святим Граалем для сільськогосподарської галузі. Однак більшість олійних культур, таких як олійна пальма, соя, соняшник, ріпак, арахіс, уже мають високий відсоток олії у своїх плодах або насінні, і важко підвищити вміст олії за допомогою традиційних методів схрещування культур.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

У жовтні Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також