Новини    22 січня 2018 13:54

Держпродспоживслужба: нові випадки АЧС реєструють тільки там, де не було оздоровчих заходів


За 2017 рік в Україні зареєстровано 163 випадки африканської чуми свиней. З початку 2018 року вже виявлено 8 випадків АЧС. Про це повідомили у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України. Згідно повідомленню, було проведено 137 з 163 виявлених неблагополучних по АЧС пунктів. Рецидиву захворювання в оздоровлених пунктах не зареєстровано.

На думку членів комісії, ситуація з АЧС в Україні й досі складна, а це стримує розвиток вітчизняного свинарства. Є потенційні загрози розповсюдження й інших небезпечних для тварин та людей хвороб.

«Також існує потенційна загроза занесення вузликового дерматиту ВРХ, ящуру тварин, грипу птиці та інших захворювань, які на сьогодні не реєструються в нашій державі. Небезпеку та загрозу здоров’ю тварин та людей в Україні несуть і такі захворювання як сказ, туберкульоз, лейкоз, лептоспіроз. Першочерговим завданням є затвердження нових методів профілактики та ліквідації небезпечних інфекційних хвороб тварин. Актуальність питання стану епізоотичної ситуації в Україні потребує серйозного обговорення та прийняття відповідних рішень, адже відомо, що дешевше запобігти хворобі, ніж потім лікувати, або ще гірше – проводити заходи із знищення тварин», – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

За даними прес-служби відомства, боротьба з захворюваннями тварин ускладнюється через нестачу обладнання.

«Члени комісії звернули увагу на матеріально-технічне забезпечення ветеринарної служби держави, яке протягом тривалого часу не оновлювалося. Як наслідок, це не дозволяє ефективно та в повній мірі проводити спеціальні протиепізоотичні заходи. У поточному році, у межах затвердженого фінансування протиепізоотичних заходів на 2018 рік, необхідно врахувати придбання Держпродспоживслужбою лабораторного обладнання, спецтранспорту та матеріально-технічних засобів для ефективного виконання передбачених планом заходів», – йдеться у повідомленні.

В свою чергу, перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук наголосив, що на початок 2018 року, завдяки проведенню діагностичних досліджень та вчасної організації заходів на туберкульоз ВРХ, в Україні не залишилося жодного неблагополучного пункту щодо цього захворювання. Стабільною залишається ситуація щодо лейкозу, завдяки обов’язковій вакцинації домашніх тварин, контролюється ситуація щодо сибірки.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...