Новини    22 січня 2018 13:54

Держпродспоживслужба: нові випадки АЧС реєструють тільки там, де не було оздоровчих заходів


За 2017 рік в Україні зареєстровано 163 випадки африканської чуми свиней. З початку 2018 року вже виявлено 8 випадків АЧС. Про це повідомили у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України. Згідно повідомленню, було проведено 137 з 163 виявлених неблагополучних по АЧС пунктів. Рецидиву захворювання в оздоровлених пунктах не зареєстровано.

На думку членів комісії, ситуація з АЧС в Україні й досі складна, а це стримує розвиток вітчизняного свинарства. Є потенційні загрози розповсюдження й інших небезпечних для тварин та людей хвороб.

«Також існує потенційна загроза занесення вузликового дерматиту ВРХ, ящуру тварин, грипу птиці та інших захворювань, які на сьогодні не реєструються в нашій державі. Небезпеку та загрозу здоров’ю тварин та людей в Україні несуть і такі захворювання як сказ, туберкульоз, лейкоз, лептоспіроз. Першочерговим завданням є затвердження нових методів профілактики та ліквідації небезпечних інфекційних хвороб тварин. Актуальність питання стану епізоотичної ситуації в Україні потребує серйозного обговорення та прийняття відповідних рішень, адже відомо, що дешевше запобігти хворобі, ніж потім лікувати, або ще гірше – проводити заходи із знищення тварин», – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

За даними прес-служби відомства, боротьба з захворюваннями тварин ускладнюється через нестачу обладнання.

«Члени комісії звернули увагу на матеріально-технічне забезпечення ветеринарної служби держави, яке протягом тривалого часу не оновлювалося. Як наслідок, це не дозволяє ефективно та в повній мірі проводити спеціальні протиепізоотичні заходи. У поточному році, у межах затвердженого фінансування протиепізоотичних заходів на 2018 рік, необхідно врахувати придбання Держпродспоживслужбою лабораторного обладнання, спецтранспорту та матеріально-технічних засобів для ефективного виконання передбачених планом заходів», – йдеться у повідомленні.

В свою чергу, перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук наголосив, що на початок 2018 року, завдяки проведенню діагностичних досліджень та вчасної організації заходів на туберкульоз ВРХ, в Україні не залишилося жодного неблагополучного пункту щодо цього захворювання. Стабільною залишається ситуація щодо лейкозу, завдяки обов’язковій вакцинації домашніх тварин, контролюється ситуація щодо сибірки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...