Новини    04 квітня 2018 11:12

Депутати проголосували за мораторій на рубку лісу на схилах Карпат


Заборонити проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках має на меті прийнятий у першому читанні законопроект № 6749 від 17.07.2017 «Про внесення змін до деяких законів України, щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону». За проголосували 259 народних депутатів.

Згідно пояснювальній записці до документу, у 2000 році був прийнятий Закон України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону». Закон вводив заборону на таку рубку на 10 років. У 2011 році цей мораторій перестав діяти, і відповідно, стало знову можливим проводити суцільні рубки ялицево-букових лісів на стрімких гірських схилах.

«Це погіршило охорону важливих в екологічному, санітарно-гігієнічному, ґрунтозахисному та рекреаційному значенні категорій лісів. Більше того, така ситуація є вкрай небезпечною, оскільки збільшує імовірність виникнення лавин, селей, зсувів та повеней в Карпатському регіоні. Важливо також зазначити, що ялицево-букові ліси є природніми лісами, тому потребують особливого захисту від суцільного знищення», – йдеться у поясненні до законопроекту № 6749.

Зазначається, що заборона проведення будь-яких суцільних рубок ялицево-букових деревостанів на гірських схилах, дозволить уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок, суцільним методом вирубується значна частина ялице-букових деревостанів.

«Окрім того, законопроект має на меті заборонити проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках. Також у нормах прописано заборона проведення будь-яких суцільних рубок, як головного користування, так і рубок формування та оздоровлення лісів ялицево-букових деревостанів на гірських схилах», – зазначають ініціатори проекту закону.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...