Новини / Техніка     30 вересня 2023 14:07

Demining of Ukraine розробила установку, яка за місяць розміновує майже 300 га полів


Українська компанія Demining of Ukraine розробила установку, яка впродовж двох тижнів спроможна розмінувати 120 га території.

Про це розповів представник компанії “Demining of Ukraine” Ян Артюхов під час робочої поїздки першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки Юлії Свириденко на Житомирщину, пише ukrinform.ua.

“Ми створили установку, яка розмінувала за 14 днів 120 га щільно замінованої землі. Ми зробили дорозвідку дронами Mavic Enterprise i Mavic 3T. Установка дуже проста. Трактор рухається розмінованою територією, установка — замінованою. Перша її частина вириває протитанкові міни, інша — давить те, що стосується протипіхотних мін та ОЗМ-72 (протипіхотна загороджувальна міна)”, – сказав Артюхов.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Як додав Артюхов, у команді працюють 5 людей й за день можна розмінувати 10 га території. При цьому сільгоспземлі максимально очищають від вибухонебезпечних предметів. Установка коштує недорого і за літо спроможна розмінувати Миколаївську обл.

Нагадаємо, Українська компанія Frendt LLC представила надлегку систему для дистанційного пошуку мін, яка обладнана шинами наднизького тиску, тому не підривається при наїзді на вибухонебезпечні предмети. Перша презентація відбулася на Днях поля AGROВінниця2023.

Читайте також: Держава сертифікуватиме приватні компанії з розмінування після війни – Клименко

Серед ключових завдань для країни під час війни та упродовж доволі тривалого часу після її завершення будуть розмінування й повернення у використання потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель. За 10 років потрібно повернути у використання 80% таких земель.

Читайте також: Український виробник сільгосптехніки Egritech виготовлятиме комбайни для розмінування полів

В Україні для того, щоб розмінувати 1 га землі сільськогосподарського призначення потрібно витратити до 1 500 дол.

Мінекономіки прозвітувало про те, що в Україні розмінували понад сто тисяч гектарів полів. Наразі з 470 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного очищення, понад 100 тис. га вже готові до здійснення на них господарської діяльності.

Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Наразі в Україні розробляється механізм компенсації аграріям і стратегічним підприємствам витрат на розмінування. Для цього створюється прозорий ринок послуг з розмінування, який діятиме в системі електронних торгів Prozorro.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також