Новини / Аналітика     05 грудня 2022 17:44

Деяким виробникам лохини прогнозують банкрутство

Наразі ціна на ягоду тримається на прийнятному рівні.

Значне розширення плантацій лохини, яке відбувається останнім часом в Україні, не знизить ціни на продукцію, а призведе до банкрутства частини виробників. Таку думку висловив консультант з ягідництва Віктор Фарафонов у своїй колонці на AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі ціна на ягоду тримається на прийнятному рівні.

“Така ситуація обумовлюється високою собівартістю вирощування ягоди. До 80% її собівартості складає ручна праця зі збирання”, — зазначив він.

Фарафонов припускає, що з часом на ринку все ж може з’явитися більше дешевої лохини.

Водночас низькі ціни не обвалять повністю ринок, проте деякі виробники не витримають економічно. Адже, аби посадити плантацію лохини на крапельному зрошенні, треба вкласти $15-20 тис./га. Крім того, додається вартість збирання, упаковки та логістики.

Експерт пояснив, що лохина дорога, тому нецікава для переробки та заморожування.

Нагадаємо, попри повномасштабну війну, Україна 2022 року оновила рекорд експорту лохини.

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія). Про це розповів генеральний директор компанії Family Garden Іван Гречківський.

За оперативними даними офіційної статистики, наша країна минулого року зібрала 2235 тис. т плодових і ягідних культур, на 10 % більше, ніж у 2020 році. Загалом виробництво продукції садівництва у 2021 році виявилось одним з найбільших за період.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також