Новини    24 листопада 2022 17:53

Чи загрожує українцям дефіцит гречки у 2023 році – відповідає експерт

Раніше в Україні постійно скорочувались площі під гречкою, водночас росія купувала гречку у Казахстані й експортували її до нас

В Україні зібрали достатню кількість гречки для внутрішнього споживання: за даними Мінагрополітики, аграріям вдалося зібрати 156 тис. тонн гречки зі 115 тисяч га, через те буде можливість її експортувати у Євросоюз та інші країни. Про це заявив фермер  Василь Зубрицький, який уже понад десять років займається вирощуванням насіннєвої гречки на Стрийщині, повідомляє Еспресо.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Для внутрішнього споживання нам потрібно приблизно 140-150 тис. тонн гречки. Тому відчутного дефіциту гречки не буде, а у 2023 році, гадаю, ми навіть експортуватимемо її до ЄС”, – каже фермер.

Раніше в Україні постійно скорочувались площі під гречкою, водночас росія купувала гречку у Казахстані й експортували її до нас.

Так було буквально до минулого року, тож у нас гречку не вигідно було вирощувати – її ціна була нижчою за собівартість. Цього року площі трохи збільшили. На Заході України була непогана урожайність  – 15-20 центнерів з га. Ми хоч і не продаємо продовольчу гречку, а насіннєву, але можу сказати, що зараз тонна гречки коштує близько 22 тис. гривень, тож рентабельність десь 10-15%. Це уже нормальна рентабельність, при якій можна працювати. Тож уже на наступний рік площі будуть більші. Тим більше, що імпорт не заважає», – наголосив він.

Окрім цього, аграрій додав, що цього року партію гречки вперше відправили на експорт до Канади.

Нагадаємо, в Україні до кінця 2022 року можуть здешевшати деякі продукти. Йдеться про курячі яйця, гречку та борошно.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш констатував, що за три місяці роботи “зернового коридору” через нього з українських портів по всьому світу доставлено 10 млн тонн продукції АПК, закликав докласти зусиль до продовження операції.

30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

19 листопада зернову угоду продовжили на 120 днів. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...