Новини / Трейдинг     04 листопада 2022 11:11

Україна та ООН оприлюднили результати роботи зернового коридору за три місяці


Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш констатував, що за три місяці роботи “зернового коридору” через нього з українських портів по всьому світу доставлено 10 млн тонн продукції АПК, закликав докласти зусиль до продовження операції.

Про це повідомляє агенція Інтерфакс-Україна.

“Я радий повідомити, що сьогодні ініціатива досягла нової позначки: 10 млн тонн зерна та інших продуктів перевезено через чорноморський коридор”, – заявив Гутерреш у четвер. Він зазначив, що на це знадобилося лише три місяці.

Своєю чергою представниця ООН у Спільному координаційному центрі (СКЦ) Ісміні Палла повідомила, що в четвер делегація Росії повернулася до участі в огляді суховантажів у рамках “зернової угоди”.

“Делегація Російської Федерації відновила роботу у СКЦ та приєдналася до інспекцій”, – сказала вона.

Палла зазначила, що в четвер сім суден, які перевозять загалом 290 102 тонни зерна та іншого продовольства, пройшли транзитом морським гуманітарним коридором у рамках “Чорноморської зернової ініціативи”.

Три суховантажні машини Key Knight (66 750 тонн кукурудзи), Christina B (62 258 тонн кукурудзи) та Sveti Dujam (31 908 тонн соняшникового шроту) прямують до Китаю. Судно Elefsis доставить до Іспанії 64,3 тис. тонн пшениці. Судно Rio перевозить до Італії 9,1 тис. тонн пшениці.

Крім цього, суховантажне судно Rattana Naree йде до Нідерландів із 26 786 тоннами соєвих бобів, а суховантажне судно Esentepe – із 29 тис. тоннами соняшникової олії в Оман.

За словами Палли, попри те, що черга на огляди значно скоротилася, наразі понад 120 суден очікують дозволу на рух.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За інформацією української сторони. зерновий коридор працює: 1,1 млн тонн агропродукції виїхало з України за останній тиждень.

За останні три дні черга суден у Босфорі із українським збіжжям стрімко зменшується: зі 120 кораблів, залишилося менш як 40. А от на вхід до Стамбулу вже очікують приблизно 100 кораблів, всі вони прямують до України під завантаження агропродукцією, – повідомили у Мінагрополітики.

Статистика роботи Коридору за останній тиждень така: Україна відправила майже 0,5 млн тонн кукурудзи та 309 тис. тонн пшениці. Загальний тоннаж с/г продукції за тиждень становить 1,1 млн тонн.

За три місяці роботи “Зернової ініціативи” до нужденних країн поїхало 618 тис. тонн пшениці, що становить 21% від загальної кількості. До Туреччини відвантажено 579 тис. тонн пшениці, борошно з якого також планується продати країнам із гуманітарною кризою. У загальному відсотковому співвідношенні це ще 19,6%, – підрахували у Міністерстві.

Вчора українські порти покинули 7 кораблів із 290 тис. тонн вантажу, вони прямують до країн Європи, Азії та Близького Сходу.

Довідка. 22 липня рф підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

Нагадаємо, 16 жовтня стало відомо, що рф передала до Організації Об’єднаних Націй перелік вимог, при невиконанні яких Москва вийде з зернової угоди, дія якої завершується в листопаді. Про це заявив постійний представник рф при ООН у Женеві Геннадій Гатілов. Відповідний документ російська сторона направила генсеку ООН Антоніу Гутеррешу. У ньому прописаний перелік претензій рф, які потрібно обговорити.

Головний представник ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив 26 жовтня, що він “відносно оптимістично налаштований” щодо того, що укладена за посередництва ООН угода, яка дозволила відновити український чорноморський експорт зерна, буде продовжена у листопаді.

30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

Читайте також: Путін маніпулюватиме продовженням зернової угоди під час G20.

Валерія Пепеля 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також