Новини    07 червня 2018 12:49

Ціни на черешню в Україні та Польщі майже зрівнялась


З кінця травня в Польщі триває зниження цін на черешню. Вже на поточному тижні вартість черешні на найбільшому в Варшаві гуртовому ринку «Броніше» зрівнялась із цінами, як були зафіксовані в той самий час на ОРСП «Шувар» – найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку. Про це повідомляє портал «Інфо-Шувар», з огляду на дані власного щоденного моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках України та Польщі.

Згідно даних цього моніторингу, станом на 7 червня 2018 року, на гуртовому ринку «Броніше» під тиском збільшення пропозиції черешня продовжує просідати в ціні, і зараз пропонується в досить широкому ціновому діапазоні 3-6,5 zl/кг (0,7-1,52 EUR/кг). Хоча, як зазначають оператори польського ринку, більшість гуртових продажів ягоди вже здійснюється в межах 4-5 zl/кг (0,94-1,17 EUR/кг).

«Аналогічна ситуація зараз спостерігається і в Україні. Від початку червня на відкритому майданчику ОРСП “Шувар” вітчизняна черешня вже встигла подешевшати на цілих 60%. Станом на сьогодні, українська ягода пропонується в душе широкому діапазоні цін 10-35 грн/кг (0,32-1,14 EUR/кг), в залежності від калібру та якості .Цікавим є те, що на ринках в Польщі вже пропонується українська черешня, переважно в мінімальному діапазоні цін 0,7-1,3 EUR/кг. Найвищу вартість в Польші сьогодні має черешня виробництва Іспанії, продавці ринку «Броніше» іспанську черешню пропонують по 1,7-1,8 EUR/кг», – йдеться у повідомленні.

Аналітики порталу кажуть, що в минулому році Польща вперше стала одним з головних покупців української черешні. Нагадаємо, в 2017 році Україна почала експортувати свіжу черешню вже з першого тижня червня. За даними “Інфо-Шувар”, загальний обсяг експорту української черешні у сезоні 2017 року склав 3,6 тис. тонн , або $ 3,3 млн. в грошовому виразі.

Більша частина з цього обсягу була розподілена між ринком Білорусі та Польщі. До Польщі було відвантажено майже 900 тонн свіжої ягоди на суму $ 1,5 млн. Крім цих країн, українську черешню купували Гонконг, Молдова, Нідерланди, Німеччина та Великобританія.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...